Е-декларування без сертифікату дозволить легалізувати награбовані мільйони, – Шабунін

213
Глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін наголосив, що запуск електронного декларування без сертифікату Державної служби спеціального зв’язку й захисту інформації дозволить чиновникам легалізувати мільйони.

13 серпня під час засідання Національного агентства з запобігання корупції Шабунін заявив, що запуск системи електронного декларування доходів чиновників з 15 серпня цього року без необхідного сертифікату про відповідність системі захисту інформації дозволить посадовцям легалізувати будь-які незаконні статки без притягнення до кримінальної відповідальності.
«Якщо система запуститься 15 серпня без сертифікату і можна буде подавати декларацію, це означатиме, що чиновники вписують туди гроші і багато, і притягти їх за це неможливо. От я – Турчинов. Уявімо як умовного держслужбовця. Я подав в декларацію 100 мільйонів доларів, які були в мене в готівці в 90-х. Перевірити походження не можна, бо з цим не можна піти в суд та почати розслідування. Все, він легалізував 100 мільйонів доларів. Тому що він подав декларацію, вказав у ній гроші, а перевірити їх не можна. І в усіх наступних деклараціях він їх показує», – зауважив в ефірі 112 глава Центру протидії корупції.
Також він підкреслив, що без повноцінного запровадження системи електронного декларування восени Україна не отримає черговий кредитний транш від Міжнародного валютного фонду й державні гарантії США, що є одними з основних факторів стабільності української економіки й курсу національної валюти.

Коментарi

Коментарiв