Німеччина закликала Україну й Росію утриматися від ескалації конфлікту

262
Глава Міністерства закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмайєр прокоментував загострення ситуації в анексованому Криму.

«Остання ескалація в Криму має бути причиною занепокоєння для нас… Ми очікуємо, що всі сторони утримаються від будь-яких кроків, які можуть привести до подальшої ескалації ситуації. Крім того, ми розраховуємо, що події в Криму будуть з’ясовані після об’єктивної перевірки. Ми контактуємо як з Україною, так і з Росією щодо цього питання», – наголосив міністра закордонних справ Німеччини.
Штайнмайєр також зауважив, що має намір обговорити це питання з главою МЗС Російської Федерацієї Сєргєєм Лавровим у рамках зустрічі 15 серпня цього року.
«Протягом кількох тижнів ми працюємо над рамковою угодою, спрямованої на зниження напруженості між двома сторонами в конфлікті. до цього часу не вдалося досягти згоди, так як жодна зі сторін не готова йти на компроміс. Незважаючи на інтенсивні зусилля, не було ніякого істотного прогресу як щодо поліпшення ситуації в сфері безпеки на сході України, так і щодо досягнення необхідного консенсусу на місцевих виборах», – підкреслив дипломат.
Радіо Свобода нагадує, що 10 серпня 2016 року російські спецслужби звинуватили Україну в підготовці «терактів» у анексованому Криму. Коментуючи ці події, Президент РФ Владімір Путін заявив, що тепер вважає зустріч у «нормандському форматі» «безглуздям».
Українська сторона спростувала всі обвинувачення, назвавши їх черговими провокаціями. Більше того, керівництво НАТО й Європейського Союзу наголосило, що Кремль не надав жодних переконливих доказів щодо цих звинувачень щодо України.
Додамо, аналогічну заяву зробив віце-президент США Джо Байден, який також закликав Україну й Росію уникати ескалації конфлікту. Ці слова досить скептично прокоментував політолог Петро Олещук:
«Путін своїм блефом учергове домігся свого. Його знову не хочуть «провокувати» Значить, провокувати буде сам Путін. Чекайте на літаки, що випадково залетіли в Україну. Спершу він буде один. Звісно, його не будуть провокувати. І це буде помилка, бо, як показує досвід Ердоґана, аби мати справу з Путіним на рівних – треба збивати його літаки. Якщо «не зреагують на провокації», то Путін направить уже бомбардувальники для знищення «українських терористів» (див. Сирія) і т.д. І все це без формального оголошення війни, широкомасштабних наступів і т.д. Найгірша провокація Путіна – заклик його не провокувати».

Коментарi

Коментарiв