Журналіст зробив невтішний прогноз для України щодо Криму

260
Російський публіцист Олександр Кашин пояснив, чи є ймовірність того, що Україна може повернути Крим до свого складу.

У відповідь на питання журналіста Апострофа щодо того, чи можливо анексованому Криму повернути статус-кво Кашин зазначив, що в цій історії, скоріше за все, вже все вирішено: «Чи можна повернути статус-кво Радянському Союзу? А Югославії? А Чехословаччині? Кордони в Європі і в світі часто змінюються протягом століть, і кожного разу доречна приказка про зубну пасту і тюбик, в який її вже не запхнеш. Я впевнений, що історія Криму зробила незворотній поворот в лютому 2014 року. Чим швидше обидва наших суспільства це зрозуміють і приймуть, тим швидше життя на півострові нормалізується. Вибачте».
Також він зауважив, що досить легко може уявити розпад Російської Федерації й появу нових держав на її території. Ймовірно, в цій ситуації Крим потрапив у зону ризику, оскільки РФ нестійка й не дуже монолітна, тому при черговому потрясінні вона цілком може втратити півострів.
В принципі, я дуже легко можу уявити собі розпад Росії та появу на її території якихось нових держав. Є Кавказ, є, між іншим, Тува, є навіть Татарстан, який за 25 років пройшов той шлях національного будівництва, на який інші країни в Європі витрачали століття.
«Чи означає це, що він у цьому випадку радісно повернеться до складу України? Ні, звичайно, не означає. Відносини Криму та Києва можна описати формулою «була без радості любов, розлука буде без печалі». Та й не дуже коректно, напевно, говорити про землю, населену живими людьми, як про предмет – «повернути». Я розумію, що в Україні ще довго буде популярним саме таке ставлення до Криму, і сподіваюся, що, принаймні, ніхто в Києві не зважиться відвойовувати Крим назад силою», – наголосив публіцист.

Коментарi

Коментарiв