Україна отримала на горіхи від ЄС через е-декларування

216
Керівник групи підтримки України Європейської комісії Петер Ваґнер нагадав, що запуск системи електронного декларування доходів чиновників із сертифікатом технічної безпеки є ключовою умовою двосторонніх домовленостей.

«Представництво Європейського Союзу: сертифікат технічної безпеки для електронних декларацій є ключовою умовою!», – написав у своєму Twitter Ваґнер.
Зазначимо, раніше Представництво ЄС схвалило заяву Президента України Петра Порошенко щодо необхідності вчасного запуску системи електронного декларування доходів.
Тим не менше, Євросоюз наполіг на важливості сертифікованого запуску: «Важливо, що система буде запущена з сертифікатом безпеки, який гарантує кримінальну відповідальність за неправдиві свідчення».
Опівночі 15 серпня 2016 року на сайті Національного агентства із запобігання корупції вбуло відкрито доступ до інтерфейсу електронного декларування. Відповідно, держслужбовці й уповноважені особи органів місцевого самоврядування мають право заповнити свої декларації про доходи на цьому ресурсі.
Раніше Європейська правда повідомила, що у зв’язку з відсутністю атестату щодо захисту інформаціє ці декларації неможливо використовувати в якості доказів у суді, тому чиновників, які оприлюднили неправдиву інформацію, не можна притягувати до кримінальної відповідальності.

Коментарi

Коментарiв