Росію знищать алкоголізм і наркоманія, – ІноЗМІ

431
Чеський лікар Мартін Ян Странскі пояснив, яким чином алкоголізм і наркоманія відбивається на російській економіці.

У статті для Aktualne.cz журналіст зауважив, що мозок людини зазвичай ухвалює рішення і будує думки скоріше на основі відчуттів і уявлень, при цьому залишаючи факти на другому плані.
«Наприклад, такі: у Росії економіка – менше, ніж у Південній Кореї, оборонний бюджет – нижче, ніж у Саудівської Аравії, а бідність – вище, ніж в Індонезії. Згідно з інформацією Організації Об’єднаних Націй, російське освіта перебуває на тому ж рівні, що і на тихоокеанському острові Палау. Практично в кожному дослідженні економіки і впливовості Росія виявляється в нижній половині списку. Але мене як лікаря найбільше займає стан здоров’я населення Росії», – наголосив Странскі.
Він зазначив, що серед російських громадян уже глибоко вкоренилося вживання алкоголю. Більше того, його продаж завжди підтримували у зв’язку з тим, що це приносить хороші кошти бюджету, як за часів правління царя, так і сьогодні. Відповідно, РФ як і раніше належить до лідерів у рейтингу споживання алкоголю, що, звісно, впливає на суспільство і його здоров’я.
«Статистика тривожна: сьогодні в Росії більше п’яти мільйонів алкоголіків, понад 70% дітей у віці 13 років вживає алкоголь мінімум два рази на місяць. Згідно з інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я (WHO), в Росії більше 30% всіх смертей пов’язані з алкоголем, будь то отруєння, недоумство, хвороби печінки і травного тракту, автомобільні аварії і самогубства. В результаті росіяни, перш за все чоловіки, перебувають на 89 місці за тривалістю життя в різних країнах. Чеські ж чоловіки в середньому живуть на 11 років довше, ніж російські», – підкреслив лікар.
За його словами, менше осіб чоловічої статі і більше п’яниць означає втрату репродуктивної сили, що у свою чергу призводить до стагнації у зростанні чисельності населення. Низька кількість громадян, які працюють, означає втрату доходів до державної скарбниці і подальший розпад державної й соціальної економіки й інфраструктури. На цьому тлі автор нагадав про слова Дмітрія Мєдвєдєва, який заявив, що «алкоголізм є найбільшою російською проблемою».
«У Росії поширюється наркоманія. За даними ООН, Росія – світовий лідер по внутрішньовенному вживання заспокійливих наркотиків. Заява глави Федеральної служби з контролю за оборотом наркотиків Віктора Іванова про те, що «не існує ніяких хімічних речовин, ефективних в лікуванні наркоманії», видає трагічну нездатність і небажання офіційних органів займатися цією проблематикою», – стверджує Странскі.
Він зауважив, що цей факт має страшні наслідки, оскільки станом на сьогодні саме РФ є світовим «лідером» згідно з темпами поширення ВІЛ і захворювань на кшталт гепатиту. У свою чергу корупція, у зв’язку з якою зростає вартість лікування навіть незважаючи на те, що ліки виробляються в Росії, призводить до того, що лише близько 30% громадян РФ, хворих на ВІЛ, отримують адекватне лікування.
Мало того, через нинішню економічну кризу скорочуються витрати, в тому числі на охорону здоров’я. Сьогодні в Росії нормально, що амбулаторні пацієнти оплачують не тільки ліки, а й рентген, який ще рік тому був безкоштовним. Відповідно до інформації міжнародної аналітичної організації RAND, охорона здоров’я не тільки недостатньо фінансується, а й не існує ніяких ясних загальних стратегій, які адекватно б оцінювали і вирішували нинішні проблеми. Стан здоров’я населення будь-якої держави пов’язаний із його суспільним і економічним майбутнім. Для Росії це не найкраща новина», – підсумував лікар.

Коментарi

Коментарiв