НАБУ стало кісткою в горлі влади, – нардеп

380
Народний депутат України від «БПП» Сергій Лещенко на тлі конфлікту між ГПУ й НАБУ заявив, що «війна» між цими відомствами лише почалася.

Коментуючи обшук у Національному антикорупційному бюро працівниками Генеральної прокуратури, Лещенко зауважив, що це – «цілеспрямоване бажання групи товаришів у владі знищити НАБУ».  За його словами, Антикорупційне бюро стало «кісткою в горлі владної верхівки».
«Із депутатського досвіду знаю, що ідея створення НАБУ не викликала особливого захоплення у влади, оскільки позбавляла ручну Генпрокуратуру монополії на переслідування корупціонерів, точніше – монополії на право «вирішити питання за домовленістю». Самим фактом народження НАБУ варто дякувати чиновникам із США, країн ЄС і МВФ, які кожен раз пов’язували надання грошей або безвізового режиму з НАБУ», – наголосив у статті для Нового времени нардеп.
Відповідно, на його думку, ослаблення антикорупційного відомства вже тривалий час хвилює Банкову. Як мінімум, низка представників влади хоче не дати Бюро відбутися інституційно, блокувати будь-які спроби отримати право на самостійне прослуховування чи антикорупційне суди. В ідеалі ж противники НАБУ хочуть виставити відомство банкрутом.
«Події тижня, коли НАБУ затримало «ручного суддю» Чауса, куратором якого називають Грановського, показує готовність бюро йти до кінця, незважаючи на прізвища та ступінь лояльності до Президента. Тому війна за НАБУ тільки починається. І за цих умов суспільство має бути готове захищати бюро не тільки в соціальних мережах, але і на вуличних протестах. Іншого шансу подолати корупцію у нас просто не буде», – підкреслив Лещенко.

Коментарi

Коментарiв