Політолог пояснив, чому Путін позбавляється від своїх соратників

177
Російський політолог, історик Валєрій Соловєй пояснив, чому Президент РФ Владімір Путін відправив у відставку низку високопосадовців.

Нагадаємо, 12 серпня 2016 року Путін оголосив про звільнення Сєргєя Іванова з посади глави Адміністрації Президента, натомість призначивши його на посаду в галузі природо охорони. Місце Іванова отримав Антон Вайно.
Відповідно, Путін почав відправляти у відставку людей, які можуть мати власну думку. Замість них, за словами політолога, він призначає лояльних йому ж технократів.
«Я не бачу якихось специфічних конкретних причин для цієї перестановки, пов’язаних, наприклад, з Україною Як на мене вони вписуються в загальну тенденцію заміни старої групи еліти – так званих великих вельмож в оточенні Путіна – на технократів», – наголосив в інтерв’ю Апострофу Соловєй.
На його думку, одним із найголовніших критеріїв, на які Путін звертає увагу, призначаючи когось на певну посаду, є особиста лояльність до нього й те, що вони зобов’язані йому кар’єрою.
«А, скажімо, Володимир Якунін, який був першим відправленим у відставку серед “великих вельмож”, Віктор Іванов, Ромодановський, Бельянінов, а зараз ось Сергій Іванов. Всі вони вважали і, мабуть, вважають себе соратниками президента. Тобто людьми, які знаходяться поруч з Володимиром Путіним, мають право на свою думку і, головне, на частку в політичній владі Так, і від них він поступово позбувається», – підкреслив експерт.

Коментарi

Коментарiв