Савченко розвіяла ілюзії любителів пліток, – політолог

323
Політолог, економіст Ярослава Гутко прокоментував одне з інтерв’ю народного депутата України Надії Савченко.

Політолог нагадала, що 12 серпня цього року Савченко дала інтерв’ю українському діловому порталу «Капітал», зокрема йдеться про проект «Робота над помилками» з Дмитром Джангіровим.
Гутко зауважила, що наш народ любить інтерпретувати слова на різний лад. Хтось звинувачує Савченко у змові з Віктором Медведчуком, хтось говорить, що вона співпрацює з ним і це є нормально. Хтось вигадує міфи про «ДНР», агента Кремля. Низка ж українців не вірять у ці гіпотези й говорять, що вона точно «своя».
«Що ж, у своєму прямому і відвертому інтерв’ю, Надія Савченко розвіяла ілюзії і спекуляції любителів попліткувати. По-перше, відповідаючи на питання: «Як ви себе позиціонуєте – політик, цивільний службовець, громадський діяч?» – Вона відповіла коротко і просто: «Я людина. Я українка. Я частина українського народу. В даний момент, моя робота – народний депутат України». Мені здається, це найголовніше. Депутат – просто робота. І все. І ніяких пафосних заяв в стилі Яценюка про кулю в лоб. На жаль, таких людей в Раді сьогодні меншість, більшість-то якраз схильні до популізму і перебільшення своїх… заслуг», – наголосила у блозі Ліга.net економіст.
За її словами, досить чіткий і серйозний посил Савченко зробила у відповідь на питання щодо її позиції про мир і війну в Україні,зокрема йдеться про заклики «диванних військ» вести «війну до переможного кінця і останнього пострілу»:
«Ті, хто дійсно воював, більш схильні до яких-небудь компромісів і до світу, ніж ті, хто був в Києві або в інших містах, не був у зоні бойових дій, але вимагає «війни до переможного кінця». Кажуть, що це Гельсінський синдром: хто був поруч, стріляв один в одного, у них є більше спільного. У нас є хороші гасла, є хороші мови, є європейські цінності, але у нас немає їх реального відчуття. І лише той, хто по-справжньому втрачає, починає розуміти і усвідомлювати, що таке втрата. Тому – так, людям, які дійсно щось робили, а не тільки кричали за спинами, ховаючись десь там за спідницями своїх матерів, їм буде набагато легше зрозуміти один одного, набагато легше і простіше будувати Україну такою твердою і реальної, який вона повинна бути. Чим тим, хто зараз наповнює віртуальний простір».
«Як то кажуть, sapienti sat (мовив мудрий – лат.). Не думаю, що є сенс заглиблюватися в псевдоаналітиків і намагатися інтерпретувати слова Савченко в якомусь додатковому сенсі. Все на поверхні, все відкрито і за фактом. А якщо комусь не подобається – можуть просто не підтримувати Савченко. Але ось цих заяв про те, як вона «повинна», «зобов’язана» робити (кому зобов’язана?) я, звичайно, не розумію», – підсумувала експерт.

Коментарi

Коментарiв