Гопко пояснила, як перемога Клінтон позначиться на Україні

223
Голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко пояснила, яким чином на Україні позначиться перемога Ґілларі Клінтон на президентських виборах у США.

За словами Гопко, український парламент чекає, що американська влада допоможе нашій державі відстоювати і повернути територіальну цілісність. На цьому тлі для України є значно більш бажаною перемога Клінтон, оскільки це підвищить наші шанси на те, що США виконуватимуть свої зобов’язання щодо забезпечення безпеки української сторони.
«Водночас ми чітко розуміємо, що українцям випадає хороший шанс з перемогою Ґілларі Клінтон, враховуючи її досвід держсекретаря, можливості як дружини колишнього президента США (саме за часів Білла Клінтона був підписаний Будапештський меморандум, у якому прописано гарантії безпеки для України від Америки), що нарешті доля посилає таку можливість – вимагати від США нарешті виконати всі свої зобов’язання із забезпечення територіальної цілісності нашої держави», – наголосила в інтерв’ю Лівому берегу глава парламентського комітету.
Також вона надала, що у платформі Демократичної партії, представником якої є Клінтон, є положення і щодо України.
«Але хотілося б бачити від майбутнього Президента не просто констатації факту російської агресії, а й відстоювання і повернення територіальної цілісності України», – зауважила нардеп.
Крім того, вона підкреслила, що в тому разі, якщо керівництво США не докладатиме зусиль щодо протидії російській агресії, то Штати, рано чи пізно, отримають не лише пропагандистську, але й гібридну війну проти себе.
«Адже успіх США в міжнародній політиці залежить і від їхнього успіху в Україні – після такого нахабного міжнародного прецеденту порушення міжнародного права у ХXI столітті США зможуть довести, що порушення міжнародного права не минає безкарно, продемонструвати свій супервплив і здатність вирішувати конфлікти», – підсумувала парламентар.

Коментарi

Коментарiв