Турчинов заявив про можливу негайну мобілізацію

241
Глава РНБО України Олександр Турчинов заявив, що в разі загострення ситуації на тимчасово окупованому Донбасі буде негайно оголошено мобілізацію.

Відповідну заяву секретар Ради національної безпеки й оборони України зробив у статті для парламентської газети «Голос України». Він наголосив, що в умовах конфлікту із Росією наша країна не може відмовитися від призову.
«Потреба в підготовлених резервах є занадто великою і критичною для виживання держави», – зазначив посадовець.
Крім того, він звернув увагу на досягнення країни протягом останніх двох років в умовах конфлікту на Сході.
«Фактично з руїн відновлені Збройні Сили України. Відбувається поступова професіоналізація нашої армії. Тільки за сім місяців 2016 року майже на 40% збільшилася кількість контрактників. Уже у другому півріччі 2016 року всі мобілізовані повинні повернутися додому. Але у випадку серйозного загострення на фронті нова мобілізація буде оголошена негайно», – зауважив Турчинов.
За його словами, в цілому російська влада може продовжувати війну на Сході України відповідно до двох основних сценаріїв, один із яких передбачає повномасштабний наступ, інший – продовження гібридної війни.
На його думку, саме другий варіант на сьогодні видається більш імовірним: «Цей сценарій передбачає продовження бойових дій малої інтенсивності на Донбасі, що не виключає можливості локальних наступальних операцій російських регулярних та нерегулярних підрозділів, а також підривної діяльність на решті території України. При цьому росіяни свідомо і системно порушують Мінські домовленості, постійно обстрілюючи позиції наших військ, зокрема, з важкої зброї, забороненого цими угодами».

Коментарi

Коментарiв