Аналітик розкрив секрет Путіна про відмову від «нормандського формату»

244
Політичний аналітик Інституту євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач прокоментував заяву Президента РФ Владіміра Путіна про те, що він уже не бачить сенсу у перемовинах «нормандської четвірки».

За його словами, у зв’язку з діями Путіна у нас дійсно є загроза зриву перемовин у «нормандському форматі»: «Це перш за все пов’язано із цим демаршем російського керівництва по Криму, оцій спецоперації на півночі Кримського півострову і звинувачення української влади начебто в тероризмі. Останній пункт цієї заяви стосувався саме того, що Путін не бачить для себе сенсу у проведенні зустрічі у «нормандському форматі» на саміті Великої двадцятки в Китаї, яка має відбутися у вересні й на яку мала би бути запрошена Україна для зустрічі в «нормандському форматі» між Францією, Німеччиною й Росією. Це поза рамками великої двадцятки, але тим не менше».
На його думку, ця заява російського лідера свідчить про його намір чи можливість щодо виходу Російської Федерації з переговорів у «нормандському форматі».
«І це справді ставить учасників цього «норманського формату» перед викликом, як реагувати на цей демарш Кремля. Або терпляче чекати, коли там одумаються, напевно, це була б така раціональна лінія поведінки, або погоджуватися з тим, що «нормандський формат» себе вичерпав і шукати якісь інші засоби», – зауважив в ефірі 5 каналу аналітик.
«Я думаю, що російський Президент зробив таку заяву і підважив цей «нормандський формат» в надії на те, що відбудуться в наступному році восени, по-перше зміна влади в США, очевидно він мріє про президента Трампа, в наступному році відбудуться вибори у Франції, очевидно він мріє про Президента Саркозі. І не в останню чергу влада РФ сподівається на зміну влади у Німеччині», – підкреслив експерт.
У підсумку він наголосив, що Путін бере своєрідну паузу в перемовинах, чекаючи зміни партнерів у переговірному процесі, зокрема йдеться про лідерів цих країн.

Коментарi

Коментарiв