Євросоюз звинуватив у брехні Нацагентство з протидії корупції України

186
Представництво Європейського Союзу в Україні й посольств країн-членів ЄС у Києві оприлюднили заяву щодо висновків Національного агентства з протидії корупції України про системи електронного декларування доходів чиновників.

Відповідно до заяви представництва ЄС, висновки НАЗК щодо відповідності системи електронного декларування доходів міжнародним стандартам і можливості її законного використання абсолютно не відповідають думкам фахівців.
У документі йдеться про те, що електронна система декларування статків, яку Національне агентство з питань запобігання корупції запустило 15 серпня цього року, не була сертифікована у належний спосіб, тому вона не відповідає цілям закріплення ключових юридичних наслідків, що повинні бути наслідком подання неправдивих декларацій.
«Саме тому запуск електронного декларування в тестовому режимі має обмаль сенсу і, фактично, може стати контрпродуктивним. Твердження про те, що невдала видача технічного сертифікату вчасно спричинена технічними недоліками, є протилежним до публічних заяв, що зроблені ПРООН та іншими надійними експертами. Вони наголошують, що система повністю відповідає міжнародним стандартам і вже зараз може бути використана для збору і публікації декларацій абсолютно законно. Це завдання, яке зараз має виконати НАЗК», – ідеться в заяві, оприлюдненій у Facebook.
Крім того, представництво ЄС закликало українську владу негайно вирішити низку технічних і адміністративних питань відповідно до зобов’язань, узятих в рамках справпрці між Україною та ЄС.

Коментарi

Коментарiв