Політолог пояснив, чому Порошенко підняв тему воєнного стану

154
Політолог Сергій Таран пояснив, чому Президент України Петро Порошенко заговорив про можливість оголошення воєнного стану в державі.

За словами Тарана, єдиним інструментом тиску на Україну у Кремля є лише військова агресія, що може шкодити як в економічному, так і в енергетичному плані. Крім того, Україна фактично не має політиків, які б відверто висловлювали свою проросійську позицію.
Відповідно, російській владі доводиться використовувати військовий метод тиску, що потрібно РФ для скасування санкцій і вирішення проблем із економікою. Знаково, що в цій ситуації Президент Росії Владімір Путін уже не використовує логіку й раціоналізм, діючи виключно в паніці, у зв’язку з чим він може зважитись на будь-який крок.
«У ситуації, що склалася, краще бути готовими і до військового вторгнення. Найкращий прояв такої готовності: демонстрація здатності влади мобілізувати населення на організацію оборони проти військової агресії. Таким чином, заява Петра Порошенка про те, що в разі загострення ситуації на сході країни та в Криму буде запроваджено військовий стан і оголошена мобілізація – це демонстрація готовності і заклик суспільства до мобілізації в разі виникнення такої необхідності. Насправді, подібні заклики допомагають уникнути конфлікту: якщо хочеш миру, готуйся до війни», – наголосив у статті для Нового времениполітолог.
У підсумку він зауважив, що оголошення воєнного стану дійсно є логічним кроком, оскільки це допоможе тримати оборону у випадку масштабного наступу російських військ. Тим більше, що Кремль продовжує шукати можливості для подальшої агресії щодо України, в той час як Європа має свої проблеми, а у США вже зовсім скоро відбудуться президентські вибори.

Коментарi

Коментарiв