Дипломат вказав Порошенку на одну з його головних помилок

230
Дипломат, колишній генеральний консул України у Стамбулі, голова управління «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко висловив думку, що Президент Петро Порошенко робить величезну помилку, вкотре обіцяючи безвізовий режим із Європейським Союзом.

«Нещодавно Порошенко застосував нову фігуру мови «лічені тижні»: «Я переконаний, що … залишилися лічені тижні до того, коли для українців відкриють безвізові двері об’єднаної Європи», – нагадав Яременко.
«Лічені тижні – це скільки? 57, 100 тижнів? З незрозумілою впертістю Порошенко повторює одну й ту ж помилку, адже не можна гарантувати термін, коли буде ухвалено рішення, яке від тебе не залежить. Безвізовий режим запроваджує не Порошенко. Він не може гарантувати або прогнозувати прийняття відповідного рішення», – зауважив у статті для Нового времени дипломат.
За його словами, вже два роки поспіль робити такі обнадійливі обіцянки – велика помилка глави держави. Тим більше з огляду на те, що ситуація з візовою лібералізацією досить неоднозначна. З одного боку, Україна нібито виконала всі зобов’язання для отримання безвізу, проте є низка обставин, які негативно впливають на процес ухвалення позитивного рішення. Зокрема, йдеться про міграційну кризу в Європі, голландський референдум, Brexit тощо.
«Іншими словами, існує безліч несприятливих для України тенденцій і тільки дві сприятливі: підтвердження виконання українською стороною всіх вимог для запровадження безвізового режиму, а також політичне зобов’язання ЄС таке рішення прийняти, правда, без зазначення конкретного часу», – підсумував Яременко.

Коментарi

Коментарiв