Німецький політолог «поховав» «мінський» і «нормандський» формати

206
Німецький політолог Єнс Зіґерт, який нині проживає в РФ, різко прокоментував Мінські домовленості й переговори в «нормандському» форматі.

На думку Зіґерта, єдиною користю від «мінського» й «нормандського» форматів перемовин було припинення активної фази військового конфлікту на територіях тимчасово окупованого Донбасу.
«Мені здається, вони були мертвими ще з перших кроків. Крім того, що вони є хоч якимось інструментом деескалації та можуть запобігти кільком жертвам», – зауважив в інтерв’ю Апострофу політолог.
За його словами, при бажанні вирішити конфлікту можна було досить легко, навіть не вдаючись до подібних форматів дипломатичних перемовин.
«У плані врегулювання все просто: російське керівництво вирішує відкликати своїх солдатів з України, закриває кордон, і все. Для цього не потрібний Мінський формат. Одна з проблем Мінського формату – це те, що Росія там не як учасник, а як нейтральний спостерігач, один з переговірників», – наголосив експерт.
Додамо, доктор політичних наук Віктор Котигоренко висловив думку, що деякі положення Мінських домовленостей є загрозою державному суверенітету України. На його думку, нині навіть повна реалізація Мінських домовленостей у найбільш сприятливий для національних інтересів України частині може становити нову загрозу державності. За його словами, однією з найбільших проблем у цьому аспекті є правовий статус Мінського процесу й формулювання в текстах угод Тристоронньої контактної групи з питань урегулювання ситуації на Донбасі.

Коментарi

Коментарiв