Росія дасть спокій Україні на певний час, – експерт

212
Експерт Національного інституту стратегічних досліджень України Олексій Їжак висловив думку, що вибори й економічна криза змусить Росію дати Україні спокій на певний час.

На думку Олексія Їжака, неминуча зміна еліт унаслідок парламентських виборів у Російській Федерації вже у вересні цього року змусять Кремль зменшити військові видатки та принаймні на певний час зменшити напругу у відносинах із Україною.
«Російська політика усе ще зберігає інерцію геополітичного наступу 2013–2015 років. Розігнана машина агресії не може легко зупинитися. Імовірно, ми спостерігаємо переломний момент, коли зміна політики стає неминучою, але старі інструменти ще можуть бути використані на максимальну потужність. У Росії виникає спокуса їх застосувати, щоб закріпити та/або розширити геополітичні завоювання останніх років», – зауважив у статті для Дзеркала тижня експерт.
Також він наголосив, що Кремль досить довго готувався до реалізації плану щодо «кримського інциденту». Зокрема, ЗМІ поширювали інформацію про діяльність терористів «Ісламської держави» в Україні, про наявність на півдні України «баз із підготовки бойовиків». Усі ці заходи повинні були виправдати відкрите застосування сил РФ проти України.
«Щось пішло не так, як планувалося, але неможливо зрозуміти, що саме та чому. Не виключено, що відіграли роль дзвінки британського прем’єра Володимиру Путіну та міністрів закордонних справ Німеччини і Франції Сергію Лаврову. Хай там як, цього тижня «заходи у відповідь» проти України було в цілому дезавуйовано. Про розрив дипвідносин уже не йдеться», – підкреслив фахівець.
За його словами, якщо вдасться подолати цей нестабільний період, після виборів до парламенту РФ дірка в бюджету, зміна управлінських поколінь і пошук нової стратегії економічної стабілізації скоріше за все змусять Кремль надати Україні своєрідну воєнну передишку. Тим не менше, навіть з огляду на цю ситуацію, про повноцінний мир поки точно не йтиметься.
«Поки Росія залишатиметься ядерною, а Україна перебуватиме поза зоною колективної оборони НАТО, такі гарантії й не з’являться. Це буде складна ситуація «гібридного миру», вона ймовірна, і до неї потрібно готуватися, як і до ситуації широкомасштабної військової агресії, яка, на жаль, так само усе ще можлива», – резюмував автор.

Коментарi

Коментарiв