«Газпром» почав лякати Європу «ненадійністю» України

224
Керівник російського монополіста «Газпром» Алєксєй Міллєр заявив, що до початку цього річного опалювального сезону Україні потрібно накопичити у своїх підземних сховищах не менше 17,1 мільярда кубометрів газу, в іншому ж разі з’являться ризики для транзиту палива до країн Європи.

«Наразі йде відставання від графіку попереднього року на відповідну дату на 2,1 мільярда кубометрів. Якщо так триватиме, то Україна закачає до ПСГ до початку періоду відбору близько 15 мільярдів кубометрів газу. Тут арифметика дуже проста, минулого року до початку періоду відбору в них було 17,1 мільярдів кубометрів, віднімаємо 2,1 і отримуємо 15», – цитує Gazeta.ru Міллєра.
На його думку, Україні не вдасться збільшити «необхідні обсяги закачування блакитного палива» до своїх ПСГ до початку опалювального сезону цього року.
«Ризик ми бачимо, і найголовніше, ще раз наголошую, що добові режими, які є зараз, абсолютно не дають змогу говорити, що вони вийдуть на 17 мільярдів кубометрів, а часу залишилося зовсім небагато до осінньо-зимового сезону – це жовтень», – зазначив очільник російського «Газпрому».
Нагадаємо, у червні цього року голова правління російського «Газпрому» Алєксєй Міллєр заявив, що підприємство готове постачати газ Україні за ціною 167,57 доларів за тисячу кубометрів.

Коментарi

Коментарiв