Андрухович пояснив, коли Україна зможе повернути окуповані Росією території

233
Відомий український письменник Юрій Андрухович висловив думку, що Україна зможе повернути собі окуповані Російською Федерацією території тільки після розвалу РФ.

На думку Андруховича, досить імовірно, що Президент РФ Владімір Путін не зупиниться на досягнутому: «Все можливе. І головне, що будь-які логічні, аналітичні розробки цієї ситуації не дадуть чіткої відповіді на запитання, і тим більше – не дадуть ніякої певності в тому, як усе відбудеться, тому що проти нас, скажімо так, дуже і дуже нетиповий, дуже особливий ворог і агресор. Прогнозувати в довгостроковій перспективі тим більше складно. Але мені здається, що тут є один дуже такий однозначно прямий зв’язок: якщо – то».
«Отже, якщо би відбулося щось цілком несподіване із Російською Федерацією, тобто якби вона почала розвалюватися, якби почалася якась її катастрофа, якийсь катаклізм, якась криза, то попри всі ризики цього процесу в нас би з’явилися цілком непогані шанси на повернення оцих територій, про які Ви кажете», – зауважив в інтерв’ю Радіо Свобода письменник.
У цілому він наголосив, що основним досягненням України нині вважає вибір проєвропейського напряму. Андрухович зазначив, що українці досить скептично налаштовані люди, які ніколи не люблять свою владу, але те, що відбулося протягом останніх двох років, дійсно свідчить про безумовний західний курс країни.
«Це, напевно, вперше в нашій історії влада країни – просто під тиском обставин зовнішніх і внутрішніх – змушена відмовитись від цієї традиційно української лінії поведінки на багатовекторність, ця влада змушена просто однозначно вибрати курс на Європу», – висловив думку автор.

Коментарi

Коментарiв