Ігор Луценко: «Наша епоха – епоха пройдисвітів»

218
ФЕНОМЕН ЛІПЛЕННЯ КУМИРІВ
Фб-юзери уявляють владу як сукупність незбалансованих повноважень, як такого собі колективного монарха, у якого гальма – це тільки мораль, ніяких інших стримувань і противаг не існує. Таким чином, народ шукає тих, хто «з гальмами».
Найкраще тут працює драматургія – люблять тих, хто творив подвиги, проходив тяжкі випробування (ну от я з моїм викраденням), тощо.
Цей підхід часто веде до розчарувань, оскільки окремий подвиг як мінімум не дає уявлення про цілісну картину людини, яка може не задовольняти виборця-споживача. Та й взагалі, споживацьке ставлення до героїв не є раціональним та відповідальним: «будь завжди таким, як я хочу, а я лише дивитимуся і ні за що не відповідатиму».
На жаль, нинішня епоха – це епоха пройдисвітів, які вдало мімікрують під героїв чи народних трибунів. Я не бачу, щоб якості управлінця були фактором популярності політика, чи, наприклад, його авторитет у професійних колах.
Звісно, це поміняється – або само собою, або внаслідок цілеспрямованих зусиль справжніх лідерів з виховання суспільства. Нічого не зробиш з тим, що українські люди віддають перевагу дуже емоційному сприйняттю політиків. Але можна і треба фокус народної любові коригувати – щоб любов/антипатію викликали саме потрібні риси драматургічних образів, наприклад, фаховість.
Джерело: Ігор Луценко

Коментарi

Коментарiв