Повномасштабна війна зруйнує плани Росії, – ІноЗМІ

220
У статті для Тhe National Interest експерт із питань Росії Саймон Сараджян, який працює над аналітичним проектом Центру науки й міжнародних відносин Белфера при Гарвардському університеті і нью-йоркської Корпорації Карнегі, пояснив, чому повномасштабна війна зруйнує надії Кремля.

За словами Сараджяна, нещодавня заява російської влади про так зване затримання «українських диверсантів» на території анексованого Криму свідчить про те, що РФ не наважиться на повномасштабний наступ на Україну. Найбільш імовірно, що російські найманці лише посилять атаки на окупованому Донбасі.
«Тому що ніяке захоплення територій чи окупація Києва не принесуть Москві головну, мінімально прийнятну для неї вимогу від України: збереження військово-політичного нейтралітету», – наголосив експерт.
Він підкреслив, що повномасштабний наступ російських військ на українські території не можна вважати зовсім неможливим, проте навряд чи це принесе бажаних результатів агресору: «Кремль не зможе змусити сусідню країну залишитися нейтральною, хіба що російські танки замінять українські на Хрещатику».
Також він зауважив, що Росія може це влаштувати, проте Захід змусить Кремль заплатити занадто високу ціну за окупацію Києва: «Найбільш ймовірно, що Москва буде посилювати тиск на Україну через своїх маріонеток на Сході. Проросійські сили в Донбасі почнуть все частіше і нахабніше порушувати умови Мінських домовленостей. Кількість жертв гібридної війни вже перевищила торішній показник, а обидві сторони звинувачують одна одну у використанні важкої артилерії».
Крім того, він зазначив, що якщо ескалація спричинена наказом Кремля, в такому разі це свідчить про своєрідний сигнал українській стороні про те, що конфлікт не заморожений, і РФ хоче, аби Україна погодилася на повернення окупованих територій Донбасу на російських умовах.
«У той же час, я переконаний, що російські лідери навряд чи збираються відновлювати бойові дії в таких масштабах, як це було в серпні 2014 року в Іловайську. Така операція поховає надії Москви на те, що ЄС скасує частину секторальних санкцій в січні 2017 року, оскільки ніякого прогресу в завершенні конфлікту з російської сторони не буде», – цитує Обозреватель Сараджяна.
На його думку, Путін усвідомлює, що серйозне посилення гібридної війни зіграє на користь українській стороні, оскільки в такому разі Захід об’єднається й посилить підтримку України. 

Коментарi

Коментарiв