Насправді головна проблема незалежної України – не корупція, – політолог

289
Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко оцінив найбільші проблеми та досягнення України протягом 25 років незалежності.

На думку Фесенка, головне досягненні України полягає у тому, що нам вдалося протягом останніх двох років складних випробувань зберегти суверенітет, незалежність і більшу частину територій. Інші успіхи мають відносний характер, проте і їх немало.
«Україна, на відміну від більшості пострадянських держав, розвивається як конкурентна демократія. Країна, яка вибрала ринкову модель економіки, більш відкрита, і більш інтегрована в міжнародну спільноту. Одне з досягнень, яке недооцінюють, і тут ми даємо фору багатьом пострадянським країнам, – активне і впливове громадянське суспільство», – запевнив Фесенко.
Що ж до проблем, то, за його словами, найбільше країна постраждала внаслідок втрати частини територій у зв’язку зі слабкою обороноздатністю України та низки її державних інститутів. За словами експерта, це найболючіша втрата протягом 25 років незалежності держави.
«Та з точки зору настроїв, самовідчуття більшості українців, проблема не в цьому. А в тому, що абсолютна більшість населення не має гідного рівня життя, прогресу щодо підвищення соціальних стандартів», – зауважив у коментарі 24 політолог.
Також він підкреслив, що проблема полягає в дуже повільному русі українців протягом цих 25 років. Інколи ми стояли на місці, а часом навіть були певні відкати, відступи назад.
«Українська траєкторія розвитку специфічна: крок уперед, крок у бік або назад. І такими зигзагами ми, на жаль, розвивалися, втративши значну частину часу. Тому наші результати такі скромні в порівнянні з країнами Східної Європи. Але це об’єктивно обумовлено тим, що Україна була набагато сильніше прив’язана до радянської і соціалістичної пуповини», – наголосив фахівець.
«Нам потрібно рухатися більш активно і швидко, чітко знаючи напрямок. Боротьбу за виживання і розвиток треба продовжувати. Рухатися потрібно в напрямку модернізації країни, її демократизації, створення сучасної та ефективнішої економіки. Необхідно розвиватися по шляху європейської моделі», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв