Не думав, що після стількох жертв політики будуть такими цинічними, – експерт Dragon Capital

234
CEO інвестиційної компанії Dragon Capital, президент Європейської Бізнес Асоціації Томаш Фіала поділився своїми враженнями й думками щодо основних проблем України протягом 25 років незалежності.

Фіала наголосив, що завжди переконував іноземних інвесторів, яких супроводжував, у тому, що українці нічим не відрізняються від сусідніх поляків або, наприклад, чехів. Україна межує з Європейським Союзом і в жодному разі не поступається іншим державам за рівнем культури чи релігії. За його словами, українці досить освічені люди, тому країна повторюватиме той шлях, який уже пройшли центральноєвропейські країни після падіння системи соціалізму.
«Так і відбувалося, хоча фінансова криза 2008-2009 років відкинула нас далі за інших. І правління Януковича – теж. Останні два роки нас гальмувала російська військова та економічна агресія, але після революції з’явилася надія на зміни всередині країни. Зараз зрозуміло, що їх не буде. У вересні 2014 року, коли я побачив списки до парламенту і зрозумів, що місця в них продаються, я дуже розчарувався. Революція в Україні була дуже кривавою. Я не думав, що після стількох жертв політики будуть такими цинічними, що повернуться», – зауважив експерт у статті для Нового времени в рамках проекту «25 років потому».
Також він нагадав, що, як і раніше, аби стати депутатом, необхідно вкласти не менше 3 мільйонів доларів, проте ці кошти не просто треба якнайшвидше відбити, але ще й заробити.
«Ще не стільки дратує, скільки обурює, що Україна відстає в економічному розвитку від Польщі, Чехії, Угорщини, Румунії та навіть Болгарії. І мені здається, що це ганьба. Хотілося б, щоб відставання скорочувалося або, принаймні, не збільшувалося», – висловив думку фахівець.
«Мені здається, справа в керуванні державою. Адже людський ресурс такий само, як і на Заході, – потрібно просто правильно ним керувати. В Україні є величезна кількість компаній, які вважаються одними з найкращих у світі. Якби цей менеджерський підхід перенести на держрівень, то й країна розвивалася б набагато успішніше. А люди, які приходять у владу, більше думають про свою кишеню, а не про розвиток країни. Це, на жаль, не змінилося», – підсумував Фіала.

Коментарi

Коментарiв