Помилка щодо України може дорого коштувати США і ЄС, – політолог

278
Американський експерт в області зовнішньої політики, безпеки і міжнародних відносин Аріель Коен висловив думку, що російська влада може готувати щось масштабніше й небезпечніше, ніж нині вважають, тому США і ЄС не можуть недооцінювати серйозності ситуації.

За словами Коена, політика сучасної російської влади щодо України свідчить про те, що зовнішня політика РФ завжди була експансіоністською. Кремль хоче контролювати сусідні держави за допомогою дипломатії й економічних зв’язків, а в разі необхідності – дестабілізувати країну та застосувати силу.
«Російська жага імперії є настільки в’їдливою, що продовжила існувати навіть без «офіційної» доктрини після розпаду СРСР… Кремль виявив, що проковтнути Україну йому не до снаги. Проте, незважаючи на міжнародну ізоляцію Росії, оголошені проти неї санкції, падіння цін на нафту і рецесію, яка послідувала за цим, Кремль не змінив свій підхід до України. Попри те, що проект «Новоросія», що включав дестабілізацію, анексію й окупацію шести областей України на сході та півдні, не вдався, програма Кремля включає продовження військової підтримки сепаратистів, проведення парламентських виборів у контрольованих Росією Донецькій і Луганській областях, зміну балансу сил в Києві та продовження економічного тиску», – наголосив у статті для Нового времени експерт.
Також він спрогнозував, що такий вид інтервенції за допомогою дестабілізації може й надалі залишатися улюбленим методом проекції сили Кремля. Проте не варто відкидати варіанту про те, що РФ готує щось більш небезпечне. Зокрема Коен нагадав, що у ливні заступник міністра закордонних справ Росії Грігорій Карасін висловив «стурбованість» у зв’язку з ескалацією конфлікту на Донбасі, що є «доказом підготовки України до військової кампанії з повернення своїх східних територій».
«Москва не готова відмовитися від підтримки сепаратистів на Сході України. 6 серпня лідер російської маріонеткової Луганської народної республіки, Ігор Плотницький, був важко поранений внаслідок вибуху автомобіля. Зараз ситуація стає ще більш напруженою», – зауважив політолог.
Крім того, він підкреслив, що лідери США і Європейського Союзу помилково вважають, що для них не так багато поставлено на карту в ситуації з Україною. Зокрема, вони хотіли б як і раніше торгувати з Росією, й фактично жодна з західних країн не готова до повномасштабної війни з РФ, яка має ядерну зброю, заради України.
«Таким чином, лідерам в США і Європі слід визнати, що унція стримування краще й дешевше, ніж фунт війни. Зміцнення НАТО, створення надійної системи стримувань у Східній Європі, а також підтримання безпеки і незалежності України – реальна програма, яку можуть і повинні прийняти Вашингтон, Берлін і Брюссель», – підсумував Коен.

Коментарi

Коментарiв