Насправді мешканці Донбасу ненавидять Росію, яка їх зрадила, – нардеп

202
Народний депутат України від «НФ», колишній глава Краснолиманської районної адміністрації (Донецька область) Костянтин Матейченко зауважив, що сьогодні значна частина мешканців Донбасу недолюблює Україну, проте ще більше вони ненавидять Росію, яка їх зрадила.

В інтерв’ю Цензор.нет парламентар заявив, що 2014 року йому часто дзвонили мешканці Донбасу, погрожуючи й називаючи його зрадником.
«Влітку 2014 року я паралельно був головою адміністрації і командиром батальйону «Артемівськ». Мені надходила маса дзвінків зі словами: «Ти – зрадник! Ти ж місцевий житель, повинен воювати за ДНР». Причому навіть представлялися… Говорили, що скальп знімуть», – пригадав, посміхаючись, Матейченко.
«Це смішно, звичайно. Я з ними півроку не скандалив, намагався зрозуміти. Пояснював, що я – військовий, складав присягу на вірність Україні, у мене четверо дітей, я ціную це життя і країну. Але коли з того боку закінчувалися аргументи, йшли мати і погрози. На цьому телефонна розмова завершувалася», – підкреслив нардеп.
За його словами, сьогодні йому вже не дзвонять із подібними погрозами. Частково у зв’язку з тим, що мешканці окупованого Донбасу розчарувалися в російській пропаганді, яку їм так уміло нав’язували тривалий час.
«По той бік вже усвідомлюють, що ситуація зовсім інша. Але ті люди не можуть так просто визнати, що вчора вони були неправильно думали, хоч багато в глибині душі все розуміють. Знаєте, що мене вражає? У Донецьку не люблять України, але ще більше ненавидять Росію, яка їх зрадила. Вони ж починали свої мітинги і референдуми, думаючи, що у них буде точно так само, як у Криму», – висловив думку високопосадовець.
«Я відкритим текстом говорив: «Якби ми були потрібні Росії, вона б пройшла стройовим кроком мінімум до Дніпропетровська, а то і до Києва». Тому що у нас не було можливості протистояти російській агресії. Дивіться, в Крим вона зайшла без єдиного пострілу. Знаєте, чому? Тому що не було сенсу стріляти. Розповідають: «Просто наші військові чекали наказу». Ну, був би наказ, жертви. Психологія не та. З того боку зайшли воювати, а наші військові тоді навіть не пам’ятали, як натискати на курок. Тому стріляти не було сенсу. Це нагадує ситуацію, коли у вас захворіла ліва нога, що треба зробити, щоб ви забули про цей біль? Вдарити по правій ще сильніше. Так ось з Донбасом так і вийшло – вдарили сильніше (тому йде реальна війна), щоб про Крим почали забувати», – наголосив народний депутат.

Коментарi

Коментарiв