Томбінський дав Україні останні настанови щодо реформ

143
Посол Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський, який уже завершує тут свою місію, назвав 5 пріоритетних питань, які вітчизняна влада повинна вирішити для подальшого розвитку держави.

У першу чергу, на думку Томбінського, українська влада повинна зосередитися на реформі щодо децентралізації: «Ключове питання, що стоїть перед країною – децентралізація. Навіть якщо відійти від конституційних змін. Потрібно зробити так, аби люди відійшли від згубної звички до вертикалі влади, коли всі накази ідуть зверху. Люди повинні брати на себе повноваження, повинні бути проектно-орієнтованими».
Другим питання, на яке слід звернути увагу, – боротьба з корупцією. За словами Посла Євросоюзу, корупція – це не лише питання витоку грошей із держави, це щось більш схоже на ментальну хворобу. Тобто ця проблема починається в голові, а не в кишені.
«Третю сходинку посідає політична реформа в Україні. Нас чекають зміни виборчого кодексу і політичної системи, яку варто змінити таким чином, щоб зробити політиків підзвітними, щоб щось залежало від того, виконують вони свої обіцянки чи ні. У зв’язку з відсутністю такої системи вибори не призводять до змін на краще», – цитує Обозреватель дипломата.
Четвертим питанням, як він зауважив, є активізація економіки, що враховує збільшення ваги малого й середнього бізнесу. До цього пріоритету Томбінський зарахував дерегуляцію, боротьбу з монополіями й ефективне використання зони вільної торгівлі з Європейським Союзом.
«І п’яте – ви повинні посилити внутрішньо український діалог. Повинно бути примирення українців із українцями. Країна дуже потрібна внутрішня інтеграція – і це те, чого не досягнути жодними законами. На жаль, цьому питанню нині приділяють дуже мало уваги», – підсумував Посол.

Коментарi

Коментарiв