ЦРУ жорстко помилилося щодо розпаду України

170
Кілька колишніх послів США в Україні (Джон Ґербст, Стівен Пайфер та Вільям Тейлор) зазначили, що відразу після оголошення Незалежності України Центральне розвідувальне управління у Штатах пророкувало швидкий розпад української держави.

Усі троє екс-послів зазначили, що вони свого часу займалися питання щодо політики України та РФ усередині 1990-х років. Як визнали дипломати, нині вони зрозуміли, що деякі з проблем були перебільшені тоді.
«Горезвісна служба розвідки ЦРУ надала інформацію, що передбачала можливий розділ України на дві частини. В підсумку цього не сталося. Українським політикам, незважаючи на безліч недоліків, значною мірою вдалося нівелювати істотні відмінності у світогляді між Сходом і Заходом країни», – наголосили у статті для Atlantic Council дипломати.
Також вони підкреслили, що саме на помилковий прогноз ЦРУ спирався чинний Президент Росії Владімір Путін, коли він вирішив розпочати військовий конфлікт на території України.
«Небажання більшості етнічних росіян і російськомовних на Донбасі приєднатися до справи Путіна пояснює, чому Кремлю довелося відправити в регіон регулярні армійські підрозділи в серпні 2014 року, а потім і в лютому 2015 року, щоб зберегти так звані ДНР і ЛНР», – пояснюють колишні Посли США в Україні.
«Насправді, незаконне захоплення Путіним Криму і війна в Донбасі посприяли формуванню сучасної української самосвідомості і патріотизму, які стали двигуном, що підштовхує країну до Європи, подалі від імперської Росії», – підсумували фахівці.

Коментарi

Коментарiв