Путін об’єднав Україну, – британець зробив гучну заяву на зло путінцям

296
Видавець журналів Business Ukraine і Lviv Today, редактор The Odessa Review Пітер Дікінсон пояснив, чому агресія російського Президента якоюсь мірою позитивно вплинула на Україну.

«Володимир Путін зробив для незалежності України набагато більше, ніж хто-небудь інший. Ці слова можуть здатися дивними, враховуючи, що російський лідер окупував Крим і веде гібридну війну проти України з метою розколоти державу. Тим не менш, путінська агресія стала консолідуючим чинником української національної ідентичності, об’єднавши країну так, як цього не зміг би зробити жоден український політик», – зауважив Дікінсон.
На його думку, розпочавши гібридну війну проти України, Путін надав українському народу ворога, проти якого можна об’єднатися незалежно від релігії, мови чи етнічної приналежності.
Видавець наголосив, що таким чином Путін змусив громадян України зі змішаним корінням обрати саме українську національність, а уявлення про українську ідентичність,що ґрунтувалося виключно на етнічній і мовній приналежності, поступилося місцем більш інклюзивній громадянській ідентичності.
Завдяки цьому, як наголосив автор, процес формування громадянської нації в Україні значно прискорився на тлі російської агресії: «Це прямо протилежне тому, до чого прагнув Путін» – передає Новое время.
«Рано чи пізно Росія визнає незалежність України. Чесні московські оглядачі повинні будуть визнати, що Путін несе особисту відповідальність за нову сувору геополітичну реальність. Імперське позерство Путіна виявилося досить успішним на внутрішньому ринку, дозволивши росіянам знайти почуття гордості за свою країну. Але воно також зіграло свою роль у зміцненні національної ідентичності України, породивши серед українців почуття єдності, якого в іншому випадку могло б і не бути. Путін сподівається увійти в російську історію як людина, що відвоювала Крим, але найімовірніше, його будуть пам’ятати як того, хто втратив Україну», – підсумував Дікінсон.

Коментарi

Коментарiв