Донбас не потрібен ні Росії, ні Україні, – політолог

283
Російський політолог, публіцист Валєрій Соловєй висловив думку, що Донбас уже не потрібен ні РФ, ні Україні.

«Сам Донбас Росії не потрібен. Строго кажучи, він і Україні не потрібен. Донбас завжди буде нелояльним. Ви можете вкласти в нього десятки мільярдів доларів, і все одно Україна отримає кілька мільйонів агресивно налаштованого населення, яке завжди буде готове голосувати за будь-яку опозиційну партію. Донбас – це троянський кінь», – висловив думку Соловєй.
За його словами, Росія просто чекає, коли криза підірве Україну, проте поки ці надії не реалізовуються. Більше того, на відміну від Росії в Україні спостерігається економічний підйом і ріст показників виробництва.
Крім того, російська влада сподівається, що Україна набридне Заходу, проте поки і ці надії не здійснюються. Дійсно, західні лідери втомилися від українських проблем, проте здавати своїх позицій вони не планують.
«Очевидно, що Україна не розпадеться. Її стійкість виявилася значно вищою, ніж розраховував Кремль. Москва насправді ніколи не уявляла, як влаштована Україна. Там навіть не думали, що, можливо, українські сила і стійкість України саме в її багатосторонності. Що демократія, що часом переходить в анархію, – це передумова сили українського суспільства», – цитує Обозреватель публіциста.
«Так чи інакше, Росія помилилась, але не визнає цього, вважаючи, що просто минуло недостатньо часу. Фактично, Росію статус Донбасу влаштовує. Але їй, звісно, дуже не подобаються санкції, тому Москва хоче так вивернутися, щоб санкції скасували, а у всьому виявилася винною Україна, яка потім ще й забрала Донбас. Скажу вам так: у результаті програє той, у чиїх руках опиниться Донбас»,– підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв