Ердоґан красиво обдурив Путіна своїм перемир’ям, – експерт

262
Директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос зауважив, що Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоґан красиво обкрутив навколо пальця Президента РФ Владіміра Путіна.

У блозі на Новом времени Семиволос прокоментував «примирення» між Туреччиною й Росією на тіл нещодавньої зустрічі президентів двох держав.
«Завдяки примиренню з Росією турецькі літаки могли спокійно літати над Сирією, не боячись помсти за збитий російський бомбардувальник. Це дало можливість завдати удару і оперативно створити безпілотну зону. Тож Путіна обкрутили навколо пальця», – наголосив фахівець.
Він зауважив, що тепер турецький лідер зможе здійснити свою давню мрію та створити зону безпеки вздовж кордону з Сирією.
«По-перше, це буде безполітна зона, тобто в цьому разі росіяни не зможуть бомбити укріплення і точку збору Вільної сирійської армії. Це надійний плацдарм, який може бути використаний для наступу на Алеппо. По-друге, Ердоґан скористався ситуацією, зокрема і заявою росіян, що на цьому кордоні необхідно дати лад. Це стало приводом», – зазначив експерт.
На його думку, пряме втручання Туреччини у війну в Сирії «неймовірно плутає російські карти», оскільки стратегія влади РФ полягала в тому, аби змусити всі сторони розпочати перемовини й домовитися на умовах, найбільш вигідних для Асада.
У підсумку він підкреслив, що все б так і відбулося, якби не військова операція Туреччини. Поки росіяни досить стримано реагують на те, що трапилося, оскільки вони досі не можуть прийти до тями після несподіваних дій турецької сторони.

Коментарi

Коментарiв