Наступний рік стане вирішальним для України, – соціолог

155
Директор Фонду Демократичні ініціативи, соціолог Ірина Бекешкіна спрогнозувала, що 2017 рік може стати вирішальним для України, а попереду чекає складна боротьба з корупцією.

«Наступний 2017 рік може стати вирішальним. Всім зрозуміло, що основна перешкода на шляху розвитку країни – це корупція. Корупція гальмує економіку, знищує свободу конкуренції, корупція відлякує іноземного інвестора, корупція підриває систему державного керування», – висловила думку Бекешкіна.
Також вона зауважила, що вже є певний прогрес у боротьбі з корупцією, зокрема йдеться про запровадження системи електронних закупівель, старт роботи Національного антикорупційного бюро й затвердження низки антикорупційних законів.
«Але неймовірні пригоди електронного декларування ясно показують, що боротьба простою не буде. Стара Україна – корупційна, брехлива, некомпетентна – битиметься відчайдушно. Наскільки сильна нова? Це і покаже 2017 рік», – наголосила соціолог.
Крім того, вона зазначила, що запуск системи електронного декларування доходів чиновників уже дав перші плоди. Наприклад, у липні цього року більше 400 суддів подали у відставку.
«Як найближчий індикатор можна виділити запуск у повному обсязі електронного декларування та наявність наслідків – ні, не стільки посадок, скільки масового відходу державних службовців зі своїх постів. Перший добрий знак: лише протягом липня у відставку подали понад 400 суддів. Хотілося б, щоб цей почин підтримали прокурори, податківці, митники, чиновники – словом, всі, кого не надихає заповнення майнових декларацій», – цитує 24 Бекешкіну.
 

«Але очікувати, що на звільнені вакансії прийдуть гідні кадри, можна тільки після реформи державної служби – реформи, невід’ємної від комплексу заходів щодо боротьби з корупцією», – підсумувала експерт.

Коментарi

Коментарiв