Аналітик пояснив, чи слід Україні чекати Третього Майдану

265
Старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Анатолій Окситюк пояснив, чи буде в Україні Третій Майдан і хто його зможе очолити.

За словами Окситюка, чинний Президент України Петро Порошенко всерйоз побоюється загрози захоплення влади силовим шляхом із боку політичних опонентів навіть попри приборкання «Правого сектора».
«У приватних бесідах іноземні дипломати зазначають, що Петро Порошенко в розмовах із західними політиками продовжує повторювати, що постмайданній архітектурі загрожують шалені радикали і представники добровольчих батальйонів, які мають бойовий досвід і доступ до незаконної зброї на чорному ринку. Якщо врахувати погіршення соціально-економічної ситуації, кабальні тарифи і прогнозовану затяжну парламентську кризу, то цілком ймовірно, що розмови про можливе силове захоплення влади мають підстави, а можлива ескалація бойових дій на Донбасі лише підвищує такі ризики», – наголосив у статті для Апострофа аналітик.
Він зауважив, що у співтоваристві експертів панує поширюється інформація про те,що вуличну підтримку потенційних акцій протесту може забезпечити «Азов», а силову і легальну – структури Міністерства внутрішніх справ під керівництвом Арсена Авакова. Звісно, окремо ці організації не зможуть змінити ситуацію в країні, проте у співпраці – цілком імовірно.
Крім того, на думку експерта, в разі початку некерованих вуличних протестів на баланс сил може істотно вплинути і народний депутат України Надія Савченко: «На відміну від Авакова-Білецького (Білецький – командир полку «Азов – ред.), які діють раціонально і прагматично, Савченко є гравцем імпульсивним, нераціональним і вибуховим. Як сформулював проблему один з наших співрозмовників в Адміністрації президента, “все буде залежати від ситуації”. Савченко може очолити будь-який протест. Умовно кажучи, сісти на БТР і поїхати на Банкову. Тим більше вона відчуває підтримку суспільства. Ця підтримка і медіавпізнаваність були створені багато в чому завдяки владі, яка тепер пожинає плоди своєї непродуманої інформаційної пропаганди».
Також Окситюк нагадав, що нині багато хто з побоюванням дивиться на Схід, де чиновники, які втекли разом із Януковичем, досі демонструють свої амбіції. Зокрема колишній глава МВС Віталій Захарченко нещодавно в одному з інтерв’ю заявив, що наведення конституційного порядку в Україні можливе лише в разі розгортання силового сценарію.
«У будь-якому випадку, якщо хтось спробує організувати в Україні антиолігархічний переворот в ім’я реформ, то для цього потрібно мати як мінімум чотири складові: харизматичного лідера, силові ресурси, підтримку вулиці і зовнішніх гравців. Ніхто з вище перерахованих політиків таким похвалитися не може, тому вони розуміють, що спроба силового перевороту за нинішнього розкладу сил і поточної ситуації в країні дорівнює самогубству. Якщо, звичайно, в гру не втручається Його Величність Випадок, і не станеться щось таке, що розбурхає суспільство, як це відбулося, наприклад, після розгону студентів під час Майдану в 2013 році», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв