ФРН і Франція повинна розуміти безглуздість перемовин без згоди України, – дипломат

234
Український дипломат, міністр закордонних справ України у 2007-2009 роках Володимир Огризко пояснив, чи варто боятися українській стороні після перемовин Владіміра Путіна з лідерами ФРН Анґелою Меркель і Франсуа Олландом у рамках саміту G20.

На думку Огризка, під час зустрічі Путіна, Меркель і Олланда навряд чи буде ухвалено дійсно серйозні рішення щодо України, оскільки Німеччина і Франція, як країни демократичні й цивілізовані, не погодяться на пропозиції російського лідера, розуміючи, що не можна визначати чиюсь долю без присутності сторони, про яку йдеться.
«Щодо перспектив нормандського формату в цілому – будь-який формат залишиться мертвим до того часу, поки не буде чіткої і жорсткої об’єднаної позиції України та Заходу. Поки Захід буде виходити з того, що Путіна можна вмовити, і він відмовиться від своєї загарбницької політики, будь-який формат переговорів приречений на провал», – пояснив у статті для Нового времени експерт.
Він підкреслив, що лише «якщо Захід нарешті скаже (сам собі, в першу чергу): «моє терпіння лопнуло, ми переходимо до реального впливу на агресора», переговори зможуть стати успішними. А поки ми граємо в декларації, мітинги і зустрічі в краватках або без – ситуація з місця не зрушиться, і переговори Путін буде використовувати для подальшого тиску на Україну і Захід».
Також він зауважив, що зустріч Меркель, Олланда і Путіна не небезпечна для України. За його словами, обговорювати проблеми, які хвилюють держави, не заборонено, тому українській стороні не варто «влаштовувати сцени ревнощів». Нікуди не дітися від того, що у зв’язку з агресією РФ Україна стала темою для обговорення, проте важливо, яким чином і з якою метою відбуватиметься це обговорення.
Дипломат нагадав, що вже відбувалися контакти української влади з лідерами Франції й Німеччини: «Сподіваюся, Україна донесла своє бачення того, що відбувається. Так що я не бачу в цій зустрічі особливої загрози, тим більше про результати цих переговорів нас поінформують. Більше того, Німеччина і Франція повинні розуміти, що без згоди української сторони будь-які переговори безглузді. Без згоди України нічого відбуватися не буде».

Коментарi

Коментарiв