Савченко навряд чи колись стане політиком, – журналіст

297
Журналіст Сергій Рахманін зауважив, що не вважає народного депутата України Надію Савченко політиком і висловив думку, що вона вже може й не стати ним.

За словами Рахманіна, Савченко є класичним прикладом необхідності критичного ставлення до особи з боку ЗМІ, проте її не варто критикувати чи ідеалізувати, оскільки її слова мали велике значення тільки тоді, коли вона була бранкою Росії.
«Усе, що вона говорила і робила, вийшовши на волю, жодним чином не заперечує того, як вона себе поводила у в’язниці. І те, що вона вийшла – це величезна перемога країни, яка відвоювала свою людину, яка гідно представляла цю людину на території ворога. Третій момент: і до, і під час, і після було зрозуміло, що Савченко не є політиком і не факт, що вона коли-небудь ним стане.  Як і те, що вона піддасться певним впливам… Заплющіть очі, уявіть себе замкнутим на 2 роки у в’язницю, а потім опиніться у залі Верховної Ради. Я думаю, що навіть у дуже міцної людини зірве голову», – наголосив в інтерв’ю Миру журналіст.
Відповідно, на його думку, Савченко не потрібно ідеалізувати або демонізувати, оскільки вона – проста людина, яка була символом, поки сиділа у в’язниці, проте втратила цей статус, вийшовши на волю.
«І дуже добре, що вона себе поводила так, як вона поводила. Сьогодні вона лише один із приблизно тисячі політиків умовно першого, другого, третього ешелону. Не більше того. І не треба чубити, скубати її за якісь неоковирні речі. І не треба перебільшувати того, що вона значить і не треба переглядати своє ставлення до цієї людини і до того, що вона зробила, через те, що вона говорить сьогодні. Є три різні Савченки, чотири навіть. Є Савченко до війни і до Майдану, є Савченко на початку війни; є достатньо складна і така неоднозначна історія полону, є Савченко, яка перебувала у в’язниці, і є Савченко вже після в’язниці. Тож, повторю, не треба ідеалізувати людей і не треба демонізувати людей, особливо, коли йдеться про політиків, байдуже, звідки вони прийшли: з великого бізнесу, з бандитського угрупування, зі Збройних Сил чи з полону», – зазначив публіцист.

Коментарi

Коментарiв