Росія шокувала новим «трактуванням» історії України

196
Пост блогера Лілії Гайдар, яка процитувала статтю видання Znak про нові підручники для російських школярів із історії, шокував користувачів соціальних мереж новою нісенітницю кремлівської пропаганди.

У статті зазначено, що термін «Київська Русь» повністю замінили на словосполучення «Давньоруська держава». Крім того, легендарні Кий, Щек і Хорив у трактуванні російських істориків стали «варягами, які заснували Київ на полянській землі».
Цілий параграф присвятили поясненню, чому українські території вийшли з-під влади Речі Посполитої. У підручнику детально розписано, як 1654 року ці землі перейшли під юрисдикцію Московської держави. Апостроф підкреслює, що російські горе-історики охрестили цей перехід «вільним і усвідомленим вибором українського народу».
Перекрутили й сучасну історію України – зазначено, що «приєднання» Кримського півострова до Росії нібито розпочалося з ухвалення Декларації про незалежність, а не з вторгнення російських військ.
«Яка історія, такі й діти», «Як я рада, що дочка вже закінчила школу», – обурюються у коментарях користувачі соціальних мереж.

Коментарi

Коментарiв