Росія шокувала новим «трактуванням» історії України

9
Пост блогера Лілії Гайдар, яка процитувала статтю видання Znak про нові підручники для російських школярів із історії, шокував користувачів соціальних мереж новою нісенітницю кремлівської пропаганди.

У статті зазначено, що термін «Київська Русь» повністю замінили на словосполучення «Давньоруська держава». Крім того, легендарні Кий, Щек і Хорив у трактуванні російських істориків стали «варягами, які заснували Київ на полянській землі».
Цілий параграф присвятили поясненню, чому українські території вийшли з-під влади Речі Посполитої. У підручнику детально розписано, як 1654 року ці землі перейшли під юрисдикцію Московської держави. Апостроф підкреслює, що російські горе-історики охрестили цей перехід «вільним і усвідомленим вибором українського народу».
Перекрутили й сучасну історію України – зазначено, що «приєднання» Кримського півострова до Росії нібито розпочалося з ухвалення Декларації про незалежність, а не з вторгнення російських військ.
«Яка історія, такі й діти», «Як я рада, що дочка вже закінчила школу», – обурюються у коментарях користувачі соціальних мереж.

Коментарi

Коментарiв