Аналітик пояснив, навіщо насправді Росії військові навчання поблизу кордонів України

357
Аналітик і консультант з юридичних питань організації «Спільнота біженців із Донецька та Сходу України», незалежний експерт у галузі міжнародних збройних конфліктів та політичних відносин Святослав Богданов прокоментував активні військові навчання російських військ поблизу з кордонами з Україною й НАТО.

«Із одного боку, всі останні навчання російських військ офіційно проходять під гаслом відпрацювання взаємодії військ «при загостренні конфліктної ситуації в одному з прикордонних регіонів держави-учасниці ОДКБ, членами якого є РФ, Білорусь, Казахстан, Таджикистан, Киргизстан та Вірменія», – зауважив Богданов.
«І підпункт «а» пункту 12 Російської військової доктрини дуже чітко визначає, у чому РФ вбачає найбільшу зовнішню військову небезпеку, а саме «наращивание силового потенциала Организации Североатлантического договора (НАТО) и наделение ее глобальными функциями, реализуемыми в нарушение норм международного права, приближение военной инфраструктуры стран – членов НАТО к границам Российской Федерации, в том числе путем дальнейшего расширения блока», – наголосив експерт.
За його словами, особливо яскраво на цьому наголосили під час «Взаємодії-2016», у ході яких записаний жіночий голос російською, англійською та німецькою мовою через гучномовці передавав уявному ворогові наступне повідомлення: «Солдаты НАТО! Вас обманывают. Вы не миротворцы! Сложите оружие! Вы воюете на чужой территории. Своим вероломным нападением вы нарушили покой мирной страны. Вас настигнет справедливое возмездие и гнев народа, который еще не терпел поражения ни в одной войне. Бросайте оружие, перестаньте быть марионетками в руках ваших лидеров!».
Аналітик також зауважив, що географія проведення більшості з указаних військових заходів впритул наближена до кордонів країн-учасниць НАТО. Важливо і те, що найбільш масштабні цьогорічні навчання проходять усе ж таки не біля Європейського Союзу, а зовсім поруч зі Сходом України.
«Швидше складається враження, що Росія хизується своїм військовим потенціалом перед Заходом, намагаючись показати країнам-учасницям НАТО, на що здатні «великая Россия» з союзниками. Залишається тільки сподіватись, що російська “гра м’язами” грою і закінчиться. Заради справедливості слід зазначити, що і війська НАТО регулярно проводять навчання – вже по інший бік нашого кордону, західний. І та, і інша сторона запевняють – всі маневри виключно оборонні. Але якщо ніхто не збирається нападати, то від кого тоді захищатися? Сподіватимемося, це питання так і залишиться риторичним», – цитує112 Богданова.

Коментарi

Коментарiв