Луценку можна віддати перемогу в номінації «косячити – так косячити», – журналіст

312
Журналіст, публіцист Віталій Шаповалов проаналізував політичні події останнього тижня літа, охрестивши його «тижнем косяків».

За словами Шаповалова, останній тиждень цього літа чесно заслужив звання тижня «косяків»: «Таке враження, що хтось оголосив конкурс «Хто накосячить більше за інших. Із урахуванням колишніх заслуг пальма першості в номінації «Косячити – так косячити» дістається нашому Генеральному прокурору».
У статті для Обозревателя він нагадав, що цього тижня Юрій Луценко похвалися перед журналістами успіхами імпортних колег,а під час перс-конференції щодо конфлікту НАБУ та ГПУ хтось шепнув Луценку щось «на вушко» про Панаму.
«Можливо, цей самий хтось просто хотів нагадати шефу, що пора висказати свою позицію щодо панамських офшорів, оскільки на носі сесія парламенту, і опозиція обов’язково буде педалювати цю тему. Але Юрій Віталійович думав про щось своє. Можливо, думками він уже був у відпустці десь на гірськолижному курорті. Склавши в голові Панаму і лижі, Генпрокурор розцінив натяк і заявив: «Прямо зараз ми отримали інформацію про затримання в Панамі великого друга іспанського лижного інструктора пана Каськіва», – нагадав журналіст.
Як він зауважив, при цьому Луценко зробив такий серйозний вираз обличчя, що у стороннього спостерігача не повинно було виникнути навіть тіні сумнівів у словах Генпрокурора, а всі повинні були зрозуміти, що неймовірно важка міжнародна операція завершилася просто тріумфально.
«Однак через кілька днів з’ясувалося, що, як би це м’якше сказати, інформація про затримання Каськіва в Панамі не зовсім достовірна. Сенсацію про гучний арешт спростував сам Владислав Каськів, який чисто по приколу і спеціально для ГПУ виклав в Інтернеті свіженьку фотку з Панами з коментарями на кшталт «Не потрібно ля-ля!», – зауважив публіцист.
Він підкреслив, що цю ситуацію вирішити просто зам’яти, наостанок просто повідомивши, що, швидше за все, Панама його Україні не видасть, мовляв, там він також накосячив.
Крім того, Шаповалов зазначив, що Луценка виручило Міністерство освіти, переключивши увагу на себе – новий очільник відомства напередодні Дня знань повідомила про своє бачення реформ і цій галузі.
«Серед нововведень – заборона розголошувати на батьківських зборах інформацію про те, як і хто вчиться. Тобто інформація про двійки, отримані сусідом по парті, нині прирівнюється до державної таємниці. Крім того, тепер учителям початкових класів категорично рекомендовано при перевірці зошитів користуватися не червоною ручкою, а простим олівцем. Цитата: «Червоний колір у шкільних зошитах викликає психологічну напругу першокласників, що тягне за собою зниження самооцінки і понижує їх бажання вчитися», – підмітив журналіст.
На його думку, на основі всіх нововведень Міносвіти можна зробити такий собі збірний образ українського першокласника: «Це персонаж, який впадає в депресію при вигляді червоного кольору, відчуває патологічний страх при вигляді чужого відкритого щоденника, і при цьому регулярно качає права. А ще, відповідно до нової концепції, термін утримання в школі планується знову збільшити до 12 років», – резюмував автор.

Коментарi

Коментарiв