Політолог порадив дати Путіну «морквину», аби він заспокоївся

286
Політолог Сергій Таран прокоментував майбутню зустріч лідерів РФ Владіміра Путіна, Франції Франсуа Олланда й Німеччини Анґели Меркель, під час якої вони обговорюватимуть ситуації в Україні.

Таран зауважив, що під час саміту G20 Путін, Меркель і Олланд обговорюватимуть українські проблеми без участі України, що спростить Путіну намір нав’язати Заходу свій формат вирішення проблеми.
«Загроза досить реальна, але в кінцевому підсумку будь-які ескізи діалогу щодо України будуть неможливі без участі України. Не думаю, що план Кремля щодо виключення нас з переговорного процесу може бути виконаний», – наголосив у статті для Нового времени політолог.
Проте, як він зазначив, Захід може давати Кремлю ілюзію того, що це можливо, оскільки західні лідери до переговорного процесу значною мірою відносяться не лише як до способу досягнення цілі – для них дипломатія означає і відсутність війни.
«І для того, щоб Путін не виходив з переговорів, повинна бути умовна морквина, за якою він буде бігти. Я не виключаю можливості, що Захід буде демонструвати готовність до певних компромісів з Кремлем, але це буде не більше, ніж зовнішня видимість», – підкреслив експерт.
Крім того, він додав, що й від України залежить те, який сценарій урешті-решт буде реалізовано. Зокрема йдеться про уміння вітчизняних політичних еліт об’єднуватися і демонструвати Заходу й іншим іноземним партнерам, що Україна – ефективна держава з єдиною чіткою політичною позицією. Також чимало залежатиме від результатів президентських виборів у США, оскільки це вплине не лише на ситуацію в Україні, але й на відносини між західними лідерами в цілому.
«Існує загроза, що нас можуть злегка відсунути від переговорів. Кремль буде використовувати для цього всі методи – від загострення на Донбасі до готовності до компромісів з інших питань (наприклад, по Сирії), а також поступок у всіх економічних суперечностях, які існують на сьогодні між Заходом і Росією. Тим не менш, не думаю, що ці методи будуть досить успішні, щоб план Кремля реалізувався», – резюмував Таран.

Коментарi

Коментарiв