Журналіст пояснив, за якої умови Росія не почне масштабний напад на Україну

185
Військовий журналіст Мирослав Гай пояснив, за якої умови Росія не розпочне повномасштабний наступ на Україну.

У статті для Обозревателя Гай нагадав, що влада РФ оголосила повну мобілізацію усіх резервістів на території Росії і нині продовжує перевірку усіх заводів, які можуть працювати чи працюють на зміцнення обороноздатності. Крім того, 28 серпня цього року почалося перекидання багатотисячного війська безпосередньо до анексованого Криму.
«Це мобілізація. Вони вже почали оборудувати місця дислокації, тобто копати там укріплення. На разі ми бачимо підготовку або імітацію підготовки широкомасштабних військових дій, але сказати, чи буде війна – складно. Її може і не бути, тому що будь-якого роду такі пересування військ можуть бути просто «козиром» для майбутніх переговорів. Я схиляюся до того, що, можливо, будуть великі провокації на фронті. Саме тому Україні необхідна мобілізація. Сподіваюсь, вона буде через два-три місяці. Як резервіст, як офіцер, я розумію, що мене можуть викликати. Я готовий до цього», – наголосив журналіст.
Також він зауважив, що західні ЗМІ акцентують увагу на маріупольському напрямку, мовляв, російські найманці намагатимуться зайти саме туди. Проте варто зрозуміти, що відповідно до класичної психології ворог не розкриватиме своїх планів.
«Можливо, ця інформація розрахована на те, щоб українська армія зараз перекине свої резерви на той напрямок… а удар може бути і з Артемівського напрямку, наприклад. Тому зараз обговорювати можливий напрям наступу немає сенсу, позаяк передбачити це неможливо. Якщо хтось зараз скаже, що розуміє плани Путіна – це брехня. Давайте згадаємо, як Росія в 90-х роках проводила подібні навчання у Грузії і ніхто не очікував наступу, а він був», – підкреслив автор.
За його словами, головне, що нам важливо зрозуміти – нападу не буде, якщо Україна достойно підготується. Відповідно, зараз потрібно просто діяти, а не сіяти паніку.
«Говорячи про підготовку, зауважу, що з вересня в Україні повинні проходити збори 1-4 хвиль мобілізації по спеціальностям. Тобто, зараз навіть ті спеціалісти, які прибули в травні, також будуть проходити збори, якщо ЗС їх потребують. Це нормальна законна практика. І це, до речі, індикатор, який свідчить про те, що Міністерство оборони і Генштаб ВСУ розуміє всі складнощі соціально-економічної ситуації, але разом із тим дає адекватну оцінку загрозам, які йдуть з боку Росії», – підсумував Гай.

Коментарi

Коментарiв