Екс-президент пояснив, чому Україна 25 років не може подолати свої проблеми

386
Перший Президент України Леонід Кравчук пояснив, що, на його думку, заважає державі повноцінно розвиватися ось уже протягом 25 років.

Відповідаючи на питання журналіста про те, чому українці не почали жити краще за 25 років незалежності Кравчук нагадав цитату Віктора Гюго: «Є щось набагато більше, ніж сила всіх армій світу, і ця сила – ідея, час якої настав».
На думку екс-президента, українці не мають цієї ідеї: «Вони мають ідеї різні – на Сході одна, на Заході інша, в Центрі ще одна. А в певних партій – скільки партій, скільки ідей часто. Не може народ об’єднатися і йти єдиною дорогою, сперечаючись на цій дорозі. Я це допускаю, це є демократія. А коли люди йдуть не однією дорогою, а різними дорогами, і сперечаючись кожен на своїй дорозі, а потім б’ються, коли сходяться на одну дорогу, у Верховну Раду, скажімо. Так, це є основна причина того, що ми не можемо подолати свої проблеми. Конституцію затвердити не можемо, таку як потрібно українському народові».
За його словами, українська Конституція має бути такою, що відповідає корінним інтересам народу. Наприклад, як він зауважив, що нині існує потреба в децентралізації. Як він вважає, якби цей процес розпочався років 16-20 тому, тому сьогодні «не було б такого кошмару» на Донбасі і у Криму.
«Люди самі б працювали, самі використовували свої повноваження, і природні, і матеріальні, і людські ресурси, і займалися б своєю справою. Ми ж хотіли, щоб все в центрі вирішувалося, щоб ми їздили в центр із валізами, з кейсами. Ми їздили, а країна бунтувала, люди бунтували. І коли прийшов Путін на Донбас або в Крим, то він був готовий його прийняти. Тому що крім цього, що я назвав, ще одного не було – не було єдиної інформаційної, ідеологічної політики»,  – наголосив в інтерв’ю 5 каналу Кравчук.

Коментарi

Коментарiв