Захід досі не готовий визнати присутність військ Кремля на Донбасі, − дипломат

275
Посол України у Франції Олег Шамшур прокоментував ставлення низки західних лідерів до ситуації щодо Донбасу.

За словами Шамшура, французька влада визнає катастрофічну ситуацію щодо забезпечення прав людини у Криму і в цілому занепокоєна ситуацією щодо Донбасу, проте провину за це покладають як на російську, так і на українську сторону. 
«У політичному плані мої французькі співрозмовники оцінили ситуацію як глухий кут, блокування. Тобто нічого позитивного не відбувається. В принципі ми з цим згодні. Але ми не можемо погодитися, коли майже однакова вина за блокування просування якогось рішення в політичному плані покладається і на росіян, і на сепаратистів, і на українську сторону. У цьому випадку ми наводимо свою відповідну аргументацію», − зауважив в інтерв’ю Апострофу Посол.
Він наголосив, що Франція, Німеччина та США не готові визнати присутність російських військ на Донбасі і в цілому часто невірно оцінюють варіанти подальшого розвитку ситуації. Зокрема західні лідери думають, що ще можливо повернути довоєнний порядок речей. 
Тим не менше, Захід допускає загострення ситуації у воєнній галузі: «Згідно з моєю інформацією, вони повністю володіють реальною інформацією. Це стосується європейських країн. Не кажучи вже про США, які стверджують: «Зверху мені все видно».
На думку дипломата, головною причиною відсутності принципово нових рішень є неправильна оцінка гостроти й серйозності викликів: «На все це накладаються розрахунки на співпрацю з Росією в Сирії, у подоланні терористичних загроз і врегулюванні міграційної проблеми. Це також абсолютно помилкові та ілюзорні розрахунки, оскільки вони базуються на тому, чого хотілося б, а не на тому, як себе реально поводить Росія, як вона реалізує свої цілі в кожному з цих напрямів, не рахуючись з інтересами Заходу».

Коментарi

Коментарiв