Кремль хоче узгодити долю України з Заходом за її спиною, – експерт

230
Директор Центру суспільних відносин Євген Магда проаналізував заяву Президента РФ Владіміра Путіна про те, що переговори в «нормандському форматі» вже не мають сенсу.

«Росія здійснила своєрідну дипломатичну спецоперацію. Спочатку імітувала готовність вести переговори в Нормандському форматі в китайському місті Ханчжоу під час саміту G20. Потім Росія здійснила провокацію в Криму з так званими українськими «диверсантами». Після чого Москва заявила про те, що немає потреби в переговорах у «нормандському форматі», – зауважив Магда.
Проте, як він підкреслив, хотіти і вирішити є протилежними поняттями. На його думку, Президент США Барак Обама, термін повноважень якого майже завершився, погодиться на якісь домовленості, тим більше враховуючи, що він і раніше мав не дуже активну позицію щодо України. Звісно, говорити про те, що він раптом кардинально змінить свою позицію сьогодні немає жодних підстав. 
«Не погодяться Анґела Меркель і Франсуа Олланд. Хоча їм теж потрібен певний зовнішньополітичний успіх, тому що в них наступного року вибори. Але вони не стануть через це, так би мовити, здавати Україну», – наголосив у коментарі 24 експерт.
Також він зазначив, що Путін повинен завоювати довіру, аби отримати бажані преференції, проте Захід поки не має цієї довіри до російського лідера. До того ж, імовірність того, що вона буде відновлена за один саміт фактично дорівнює нулю. 
За його словами, існує тенденція до того, що саміт G20 є такою собі зустріччю світового уряду, під час якої вирішують всі питання, проте насправді це зовсім не так – це лише зустріч 20 провідних країн світу в галузі економіки і політики, під час якої сторони обговорюватимуть комплексні питання, що хвилюють сьогодні людей. 
«Тому цей саміт не принесе для України якихось негативних наслідків, але, на жаль, і позитивних також. Це не призведе до зниження напруження на Донбасі. Але не треба забувати, що для Росії розхитування ситуації всередині України набагато дешевше і привабливіше, ніж військовий наступ на Донбасі чи по всій лінії російсько-українського кордону», – вважає фахівець. 
На його думку, в цій ситуації слід говорити про те, що Україна повинна стати членом G20 і розпочати наповнення свого потенціалу реальним змістом. 
«До тих пір, поки не буде зростати наша зовнішньополітична суб’єктність і, відповідно, вплив на міжнародній арені, в Україні сидітимуть і роздумуватимуть на тему: здадуть нас чи ні. Українці протягом останніх років переконливо довели, що вони не порожня тара, щоб їх здавати, і спроможні самі вирішувати власну долю», – підсумував Магда.

Коментарi

Коментарiв