Оглядач пояснив, навіщо Порошенку знадобився Райнін в Адміністрації Президента

172
Політичний оглядач Ілля Лукаш проаналізував, навіщо Президент України Петро Порошенко змінив очільника АП Бориса Ложкіна на Ігоря Райніна.

«Співрозмовники НВ стверджують: новий голова АП досить жорсткий та ефективний бюрократ, звичних для попередника довгих переговорів і дотримання балансу інтересів очікувати не варто», – зауважив Лукаш.
На його думку, зміна глави АП напередодні вирішального політичного сезону цієї осені пов’язані з грою в «поганого копа». Він нагадав, що екс-глава Адміністрації Борис Ложкін був відомим переговірником, зокрема йому вдалося вирішити протиріччя між Президентом і бізнесменом Ігорем Коломойським із мінімальними втратами. Крім того, він домігся того, щоб колишній глава Кабінету Міністрів Арсеній Яценюк пішов іщ посади, зберігши політичну конструкцію. На цьому тлі Лукаш процитував думку політолога Євгена Магди: 
«Райнін показав себе як достатньо жорсткий управлінець в непростому регіоні. Це функція керівника канцелярії президента – бути більш жорстким виконавцем і ця роль більше підходить саме Райніну. Якщо згадати американські фільми, то Райнін гратиме роль злого поліцейського, а Ложкін, який нікуди з Адміністрації не пішов – доброго».
Фахівець нагадав, що до кінця року Ложкін і Райнін працюватимуть у парі, проте настав час для того, аби залученням інвестицій нарешті займалася особа, максимально наближена до Президента. 
За словами оглядача, роль «поганого копа» буде потрібна Райніну й у зміцненні вертикалі влади в регіонах. Зокрема, як зауважив політтехнолог Тарас Березовець, за рік роботи і Харківській ОДА Райнін «знищив» одіозного екс-главу області Михайла Добкіна і «придушив» амбіції мера Геннадія Кернеса. 
Лукаш наголосив, що всі експерти впевнені в тому, що для Порошенка особливо цінними є бюрократичні здібності Райніна. Зокрема директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник зауважив, що «останнім часом до АП було дедалі більше претензій, починаючи з банального: звернення до президента або ігнорувалися, або надавалися з порушенням усіх можливих термінів. Райнін – все ж дуже хороший адміністратор, тому можна сподіватися принаймні на підвищення результативності роботи канцелярії.
На думку заступника директора Агентства моделювання ситуацій і політолога Олексія Голобуцького, призначення Райніна пов’язане з необхідністю займатися жорсткою адміністративною роботою, забезпечити керованість ситуації в регіонах та тісно співпрацювати з урядом, аби досягти економічних результатів.

Коментарi

Коментарiв