Расмуссен закликав долучити США до вирішення проблем щодо Донбасу

213
Генеральний секретар НАТО у 2009-2014 роках, радник Президента України Андерс Фоґ Расмуссен пояснив важливість доручення США до перемовин щодо вирішення проблем тимчасово окупованого Донбасу.

На тлі заяви Президента РФ Владіміра Путіна про відмову від «нормандського формату» Расмуссен зауважив, що нині не бачить жодних альтернатив для Мінських домовленостей. На його думку, дуже важливо, аби у зустрічах «нормандської четвірки» брали участь усі сторони, тому погано, що лідер Кремля від них відмовився. 
«Росія також посилює військовий тиск на Сході. Вона не виконує Мінських домовленостей, і це та причина, через яку, на мою думку, санкції проти неї мають бути продовжені. Щодо участі Росії у «великій вісімці»: не можна мати жодних справ з Російською Федерацією так довго, скільки вона продовжуватиме військову ескалацію на сході України. Тому я не думаю, що це добра ідея знову дозволити їй долучитися до G8», − наголосив в інтерв’ю Апострофу радник Президента.
За його словами, важливу роль у цій ситуації можуть зіграти США: «Я вважаю, що Америка має бути більше залучена до пошуку вирішення проблеми на сході України. Я думаю, що тепер більше ніж завжди світ потребує поліцейського, і цим поліцейським мають бути Сполучені Штати. Я не бачу жодних суперечностей між нормандським форматом і залученням Сполучених Штатів».
Крім того, коментуючи можливість скасування санкцій проти Росії він підкреслив, що ні майбутні вибори у Франції, ні в Німеччині не змусять Європу скасувати санкції проти РФ доти, доки вона нарешті не виконає Мінські домовленості. 

Коментарi

Коментарiв