Експерт пояснив, чи дійсно команда Порошенка планує боротися з корупцією

208
Колишній координатор проекту USAID Джош Коен пояснив, чи дійсно команда Президента України Петра Порошенка планує виконувати свої обіцянки щодо боротьби з корупцією.

За словами Коена, продемонструвати чи дійсно українська влада щиро налаштована на боротьбу з корупцією може запровадження системи електронного декларування доходів чиновників. Відповідний закон було ухвалено ще у жовтні 2014 року й передбачає притягнення до кримінальної відповідальності посадовців, які подають неправдиві декларації. 
«Не дивно, що в парламенті мали місце неодноразові спроби послабити закон. У минулому січні парламент вніс в не пов’язаний законопроект про бюджет пункт, що відкладав впровадження системи електронного декларування до 2017 року. Потім парламент прийняв закон, розмиваючий систему декларування. Після того, як активісти натиснули на президента і парламент, щоб від цього закону відмовилися, 18 квітня КСУ почав розгляд апеляції 47 колишніх членів Партії регіонів, метою якої було виключити принципові пункти закону. Апеляція все ще перебуває на розгляді», − наголосив екс-координатор проекту USAID.
Він наголосив, що провал системи е-декларування матиме жахливі наслідки для України, зокрема це може зашкодити відносинам Києва з іноземними партнерами. Наприклад, запуск системи є фінальною вимогою ЄС для візової лібералізації. І, чи не найголовніше, МВФ може не надати черговий кредитний транш для України через сумніви щодо щирості української влади в питанні боротьби з корупцією. 
«У відповідь на затримку запуску системи електронного декларування Порошенко пообіцяв, що ця система буде запущена 31 серпня. Реформатори, які покладають провину за затримку на Порошенка, вимагають від нього виконати це зобов’язання. На прес-конференції відомий журналіст-розслідувач і депутат Сергій Лещенко наголосив, що Порошенко несе пряму відповідальність за сходження з рейок системи електронного декларування», − цитує НВ Коена. 
Він підкреслив, що навіть незважаючи на тиск на Порошенка активісти не довіряють йому: «Чи дійсно Порошенко і його команда налаштовані боротися з корупцією? Відповідь лежить в успішному запуску цього вкрай важливого антикорупційного інструменту. Українські активісти і реформатори чекають відповіді».

Коментарi

Коментарiв