У голосуванні за спецконфіскацію було багато неправди, − Петренко

165
Міністр юстиції України Павло Петренко прокоментував резонанс навколо закону про спецконфіскацію. 

Коментуючи резонансний закон щодо спецконфіскації Петренко зауважив, що під час цього голосування було багато неправди, коли депутати не хотіли голосувати.  
«Я нагадаю, йдеться, як мінімум, про 1,5 мільярда доларів, які арештовані в українських банках, які повинні були надійти до українського бюджету ще в цьому році. І те, що депутати провалили це завдання на минулій сесії, фактично відтермінувавши процес прийняття закону на осінь – м’яко кажучи, це не личить тим фракціям і тим політичним партіям, які розповідають, що вони готові боротися з корупцією, а при цьому захищають корупційні активи, які були вкрадені в українського народу за часи Януковича», − наголосив міністр юстиції. 
Він підкреслив, що навіть у тих редакціях, які подавалися до парламенту і не проходили через сесійну залу, жодних таких ризиків, що першого-ліпшого на вулиці можна зловити і в нього відібрати майно, не було. 
«Це повна маячня. Аргумент, який озвучували депутати на момент липня, коли востаннє провалилася спроба проголосувати закон в тій редакції, було те, що ще не було висновку Європейської комісії. З урахуванням того, що це був літній період і експерти Європейської комісії все ж таки працюють в іншому режимі, ми приходили тоді до депутатів, щоб вони проголосували, запустили процес спецконфіскації, і ми точно розуміли, що ми б отримали висновок експертів Європейської комісії», − зазначив високопосадовець.
За його словами, станом на сьогодні можна анонсувати, що такий висновок є, він є позитивним, оскільки низку технічних зауважень було враховано. Урядовець нагадав, що в української сторони нині є вагомий аргумент – висновок експертів Європейської комісії.
«Я думаю, що тепер жодні аргументи, які наводили певні політичні сили в сесійній залі вже не будуть сприйматися. Основне: українські громадяни, які могли отримати 50 мільярдів гривень до бюджету, отримати збільшення пенсій, соціальних виплат вже у вересні-жовтні, знову повинні чекати через те, що депутати або прикривають чиїсь інтереси, або не хочуть голосувати за такі закони. Тому що треба бути реалістами, якщо навіть закон буде проголосований у вересні, дуже швидко, його треба реалізувати також», − резюмував в ефірі 5 каналу Петренко.
Також він зауважив, що документ передбачає судову процедуру цивільної конфіскації цих активів, це питання декількох місяців: «І мені дуже прикро, що такі закони у нас голосуються дуже повільно, а популізм і заяви про те, що «ми боремося з корупцією» і «ми хочемо допомогти громадянам, тому що в них мало зараз доходів» чуємо практично від кожної фракції. Саме тих, які не голосують за спецконфіскацію, саме тих, які займаються популізмом і саме тих, які дуже сильно критикують і підняття тарифів, і погіршення життя українців. При тому, що закон, який дає можливість реально зразу, швидко допомогти найбільш малозабезпеченим, вони не голосують. Напевно, їм цікавіше оберігати ці статки Януковича, щоб їх не конфіскували, я не розумію. Я думаю, що на ці питання відповідь дадуть наші громадяни, які зараз вже навчилися розділяти правду і неправду. Навіть у таких тонкощах юридичних питань, як спецконфіскація».

Коментарi

Коментарiв