Україна повинна навчитися огризатися на критику Заходу, – Боненберґер

175
Американський журналіст, колишній військовий, який перебував на військовій службі в Афганістані Адріан Боненберґер закликав Україну навчитися відповідати на критику Заходу.

Боненберґер зауважив, що значна частина мешканців західних країн впевнені, що мають право повчати Україну й сумніватися у правильності її рішень. За його словами, українцям уже пора навчитися відповідати на таку  критику. 
Він зазначив, що чимало американців уже з дитинства вважають Україну частиною Росії і навіть називають її The Ukraine: «Якщо чиїсь бабуся або дідусь родом з Києва чи Одеси, на питання про національність вони відповідають «росіянин». Україна – лише виноска в західних підручниках з історії, складова частина різноманітних імперій.
На думку журналіста, українці вже звикли до невігластва іноземців, які не розуміють їхньої культури, тому готові розповідати про те, наскільки історія України відрізняється від історії Росії. Тим не менше, український народ не звик вірити, що у нього є моральна перевага, звикши до статусу «молодшого брата». 
«Українцям треба зрозуміти і прийняти: якби не їхні страждання, не тягар, який вони несли 80 років, цілком імовірно, що Червона армія прийшла б у 1919 році до Австрії та Німеччини. Якби не часті та люті бунти в 1944-1954 роках – війни з Польщею і Росією, в яких загинули десятки тисяч, а сотні тисяч були депортовані, – Центральна Європа опинилася б під п’ятою тоталітарної тиранії набагато раніше, а Західна Європа могла б і не вижити», – наголосив у статті для НВ Боненберґер. 
За його словами, західні європейці й американці, яким ніколи не доводилось боротися з залізною завісою, навіть не знають, від чого їх захистили страждання України – вони перебувають у щасливому невіданні.
«Тому наступного разу, коли американець чи житель Західної Європи вирішить прочитати українцям лекцію про те, які рішення зараз приймає Україна, українцям не варто виправдовуватися, краще просто сказати: «Ну, якщо б ви не кинули нас тричі у ХХ столітті, може, у нас і не було б цих проблем. Овва, до речі, що саме ви для нас зробили останнім часом? Нічого? Красно дякуємо. Що ви там казали? Продовжуйте, ми вас уважно слухаємо», – підсумував екс-військовий.

Коментарi

Коментарiв