Третій Майдан буде, − режисер фільму про Революцію Гідності

280
Український режисер Володимир Тихий висловив думку, що Третій Майдан таки буде в Україні й анонсував вихід фільму об’єднання «Вавилон 13» − «Перша сотня».

«Вважаю, що Третій Майдан буде. Майдан переміг морально і соціально-культурно. Але системно – не переміг. Система залишилася. Цей конфлікт не вичерпано. Тут радянська корумпованість зжирає сама себе. Вона все одно здихає. Я знаю, ще півроку тому в Києві залишався буквально крок до серйозної кривавої біди. Але минула друга річниця Майдану, відбулося усвідомлення – а що буде потім, коли підемо знову зі зброєю? У принципі, це закономірно, коли людина доходить до пікового моменту і в ній відбувається внутрішній конфлікт. Вона усвідомлює наслідки й не робить цього вчинку», – наголосив  Тихий.
Він зауважив, що в об’єднання «Вавилон 13» залишилося багато ексклюзивного віднятого матеріалу з часів подій Революції Гідності.
«Незабаром буде завершено фільм «Перша сотня». Це унікальне кіно, вражаючий проект. Наші хлопці-оператори жили на Майдані з Першою сотнею, знімали майже все з самого початку. Перша сотня – підрозділ, який утримав свої позиції на Інститутській, коли там була штовханина. І, в принципі, загартувався. Оператори – Слава Пілунський, Юра Грузінов – «прожили» з Першою сотнею два роки. Тобто Майдан, постмайдан, АТО», – зазначив режисер.
«Є герої, які змінили свій статус від позитивного до негативного. Є навпаки. Ця зміна – серйозна, ми перебуваємо, буквально, всередині цієї історії. У головного героя народжується дитина, а він із дружиною пройшли весь Майдан. І кохання в них виникло саме під час Майдану, згодом вона їздила з ним в АТО», – розповів в інтерв’ю Дзеркалу тижня Тихий. 
«Нині відбувається монтаж. Є певні нюанси, пов’язані з фінансуванням. Проект виграв 50% державного фінансування. Монтують «Першу сотню» – Юля Шушкова й Юрій Грузінов. Те, що вони працюють уже півроку, дозволяє, у принципі, зробити цікаві відкриття. Вони відходять від стереотипного уявлення про відомі події», – підкреслив митець.

Коментарi

Коментарiв