Експерт спрогнозував кардинальну зміну формату переговорів щодо України

151
Директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк, коментуючи зустріч лідерів західних країн із Владіміром Путіним під час саміту G20, спрогнозував, що формат перемовин щодо України може бути змінено. 

На думку Давидюка, поки немає достатньої кількості інформації для того, аби зробити висновки про домовленості Барака Обами, Анґели Меркель і Франсуа Олланда під час двосторонніх зустрічей із Путіним. Тим не менше, очевидно, що сьогодні всі намагаються знайти спільне рішення для врегулювання ситуації на територіях тимчасово окупованого Донбасу. 
Експерт наголосив, що фахівці серйозно помиляються, позиціонуючи зустрічі західних лідерів під час саміту G20 із російським Президентом без участі України як поразку. 
«Європейські лідери і США не організовували спеціальні зустрічі без України. G20 – один з майданчиків, де вони зустрічаються стабільно. І якщо на цих зустрічах обговорюють Україну, то це не є якоюсь поразкою. Захід використовує будь-яку можливість, щоб знайти мирні спільні рішення для врегулювання кризи і припинення російської агресії проти України», – підкреслив директор аналітичного центру. 
На тлі прогнозу щодо нового формату перемовин експерт зауважив, що Росія також зацікавлені у виході з конфлікту на Донбасі і частково в Сирії, проте Кремль мовчить щодо Криму, як і всі, тому це рішення не буде універсальним. 
«Але треба бути відвертими. Всі чекають президентських виборів у США. Зрозуміло, що Обама хотів би вирішити позитивно два питання – Сирії і України – і спокійно покинути посаду президента. Але, вочевидь, Путін сподівається на перемогу Дональда Трампа і своє посилення в переговорах по Україні», – зазначив у коментарі 24 фахівець. 
На його думку, російській владі потрібен вихід із цих конфліктів для того, аби домогтися скасування санкцій, оскільки РФ нині має великий дефіцит державного бюджету. Економісти прогнозують, що 2019 рік може стати найгіршим для Росії протягом останніх 20 років, тому Кремль повинен робити усе для того, щоб скасувати обмеження і заробити грошей. 

Коментарi

Коментарiв