Нардеп запропонувала схему розробки прозорої економіки

162
Народний депутат України, член комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Оксана Продан пояснила, яким чином можна домогтися прозорого регулювання економіки.

На думку Продан, замість ухвалення змін до вже чинних законів і переглядів тисячі постанов і наказів краще відразу побудувати сучасну регуляторну систему згідно з європейськими стандартами.
Вона нагадала, що під час останнього засідання Національної ради реформ увагу було зосереджено саме на питаннях щодо економіки, зокрема йшлося про дерегуляцію. 
«Мабуть, ця реформа побила всі «рекорди» – дерегуляція проводиться з 2005 року. За цей час змінилося два президента, сім прем’єр-міністрів, але до завершення процесу ще дуже далеко», − наголосила у статті для НВ народний депутат. 
За її словами, якщо не змінити підхід, то ще далеко не один Прем’єр-міністр  обіцятиме і звітуватиме про проведену дерегуляцію, проте про жодні гарантії належних умов для ведення бізнесу не може йтися, оскільки основними виконавцями дерегуляції, як і раніше, є зацікавлені в нескінченності процесу чиновники. 
«Україна, економіка, бізнес є замовниками. Замовниками нової системи регулювання економіки, яка гарантуватиме: – безпеку споживачам та навколишньому середовищу; – захист прав, в тому числі права власності; – створення конкурентних умов та обмеження монополістів», − зазначила парламентар. 
Вона підкреслила, що через дерегуляцію неможливо побудувати таку ефективну систему, оскільки саме через ситуативність, безсистемність та відсутність цілісного бачення майбутньої системи регулювання під час дерегуляції виникли питання щодо посилення рейдерства, псування екології, зменшення надходжень до бюджету.
Продан зауважила, що для створення прозорої системи регулювання нарешті потрібно визнати, що стару структуру вже нічого не врятує: «Моя пропозиція: дати чиновникам і депутатам рівно один рік на розробку нових правил, обмежити їх чіткими часовими та процедурними рамками. А через рік старі регуляторні норми втратять юридичну силу».
«Переконана, ніщо так не стимулюватиме чиновників, як загроза залишитися без роботи.   Адже що робитимуть численні інспекції, органи ліцензування, якщо старі закони не діятимуть? Відтак вони змушені будуть зробити все, щоб були ухвалені нові», − підсумувала народний депутат.

Коментарi

Коментарiв