Експерт назвав найстрашніший сценарій розвитку війни на Донбасі

152
Експерт у військовій галузі Микола Сунгуровський прокоментував чергове загострення ситуації на територіях тимчасово окупованого Донбасу. 

За словами Сунгуровського, складно однозначно оцінювати нове загострення на Сході України, оскільки противник ніколи не діє однозначно. Тим не менше, скоріше за все всі ці заходи (зокрема йдеться не лише про інтенсифікацію бойових дій, але і накопичення сил і коштів для розширення своєї агресії) Кремль провадить задля послідовного досягнення низки цілей. 
«Якщо Путіну вдасться натиснути як на Захід, так і на Україну з точки зору виконання його вимог, то цим він і задовольниться – без розв’язання масштабної агресії. Якщо ж він зазнає невдачі, то ймовірність ескалації виключати не можна. Причому за участю не тільки сухопутних військ, але й авіації. Це найстрашніший сценарій, тому що він тягне за собою масові жертви, яких хотілося б уникнути», – наголосив директор військових програм Центру Разумкова
Він нагадав, що про можливість таких сценаріїв говорили ще з середини минулого року, до того ж  робили це саме для того, щоб вони не відбулися. Підготовка Збройних сил України, зусилля міжнародних партнерів щодо тиску на агресора – все це є фактором стримування, оскільки володіння інформацією також є доказом того, що ти озброєний. 
На думку експерта, Путін дійсно може зважитися на відкриту агресію, оскільки він і досі не відмовився від своїх цілей попри заяви про те, що Росія нібито не бере участі в бойових діях. 
«Його цілі полягають в тому (якщо брати до уваги тільки Україну, а не широкий спектр цілей), щоб не дати Україні піти з орбіти впливу Росії. Цієї мети він поки що не добився, але й не облишив її. Якщо йому не вдасться через політичний та економічний тиск змусити Україну і Захід піти на його умови, останнім важелем у його арсеналі залишиться військовий спосіб розв’язання проблеми. Раніше він його не використав, оскільки Росія заявляла про свою неучасть у конфлікті і, відповідно, заперечувала проти накладення на неї санкцій, вимагаючи їх пом’якшення або скасування», – зазначив Сунгуровський.
Крім того, він підкреслив, що ніхто не погоджується на це і Путін це розуміє, тому може піти ва-банк – шляхом стрімкого захоплення територій по адміністративних кордонах Луганської і Донецької областей усього протягом тижня і виведенням звідти своїх військ, після чого він скаже, що цих військ там і не було.
«Приводом для таких дій можуть послужити провокації, аналогічні кримським. Путін показав, що може це зробити, а наступна провокація, напевно, буде більш підготовленою, більш масштабної і більш загрозливою», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв